Kiskirálylány szobra
Angol cím: Little Princess

Pál Tamás @ 2007.09.04. (12.04.04.)
Ugyanez a szobor áll Budapesten is, a Dunakorzón. Majd azt is lefotózom. Az alkotó, Marton László (már a szoborlapon is több szobra került feltöltésre és most még még és még) Tapolcán született. Ez az ő városa.

marton éva @ 2010.01.26. 14:08
A Kiskirálylány szobor eredeti (50cm-es) kisplasztikája 1972-ben készült. A művészt legidősebb lánya -az akkor 5 éves Évike'- ihlette meg, aki gyakran játszott királylányjelmezben, hosszú újságpapírkoronával a fején a Tabánban. Ez a kép indította a művészt e kis szobor megalkotására. (Az eredeti kisplasztika a Magyar Nemzeti Galéria tulajdona) E szobor nagyobb méretben 1990-ben került a Dunakorzóra, és másodpéldánya Tapolcára a művész... Teljes szöveg
A Kiskirálylány szobor eredeti (50cm-es) kisplasztikája 1972-ben készült.
A művészt legidősebb lánya -az akkor 5 éves Évike'- ihlette meg, aki gyakran játszott királylányjelmezben, hosszú újságpapírkoronával a fején a Tabánban. Ez a kép indította a művészt e kis szobor megalkotására. (Az eredeti kisplasztika a Magyar Nemzeti Galéria tulajdona)
E szobor nagyobb méretben 1990-ben került a Dunakorzóra, és másodpéldánya Tapolcára a művész szülővárosába.
Ugyanezen szobor másolata áll még Japánban is, a Tokyo Metropolitan Art Space nevű kulturális központ, koncertterme előtti csarnokban.
geigeki.jp

marton éva @ 2012.04.04. 18:21
A Kiskirálylányt, a Duna-korzó korlátján ücsörgő szobor eredeti, 50 cm-es kisplasztikáját 1972-ben készítette Marton László (1925-2008) Munkácsy- és Kossuth-díjas szobrászművész. A művészt első házasságából született, legidősebb lánya ihlette meg, aki gyakran játszott királylány jelmezben, az édesapja által készített újságpapír koronával a fején a Tabánban, és otthon is, a fürdőköpenyt palástnak képzelve. Ez a kép indította édesapját, a... Teljes szöveg
A Kiskirálylányt, a Duna-korzó korlátján ücsörgő szobor eredeti, 50 cm-es kisplasztikáját 1972-ben készítette Marton László (1925-2008) Munkácsy- és Kossuth-díjas szobrászművész.
A művészt első házasságából született, legidősebb lánya ihlette meg, aki gyakran játszott királylány jelmezben, az édesapja által készített újságpapír koronával a fején a Tabánban, és otthon is, a fürdőköpenyt palástnak képzelve. Ez a kép indította édesapját, a művészt e kis szobor megalkotására.
Így ír erről Marton László: „Első házasságomból született Évike, aki 5 éves korában, kiskirálylány jelmezben játszott a tabáni játszótéren. Ahogy ezt láttam, rögtön megvolt a téma. Kiskirálylány címen meg is mintáztam. Egy elegáns helyen, a Duna-korzón helyezték el. Budapest szimbóluma lett. „ (részlet Marton László Életutam című önéletrajzi könyvéből.)
„A saját lányomról mintáztam - meséli Marton László a műtermében (2008) -, lehetett talán hat éves és a kertben játszott. Királylánynak öltözött: egy fürdőköpenyt terített a vállára, koronát tett a fejére. Sikerült elkapnom ezt a pillanatot és rögtön éreztem, hogy ez egy jól sikerült az alkotás. Évekkel később a főváros egy szobrot kért tőlem. Azonnal a Kiskirálylányra gondoltam és szerencsére sikerült megtalálnunk neki azt a helyet, ahol jól érzi magát a szobor.”[1]
E szobor nagyobb méretben 1990-ben került a Duna-korzóra, és másodpéldánya Tapolcára, a művész szülővárosába. Ugyanezen szobor másolata áll még Japánban is - a művész adományaként -, a Tokyo Metropolitan Art Space kulturális központ koncertterme előtt is.[1] Az eredeti kisplasztika(1972) a Magyar Nemzeti Galéria tulajdona.
Wikipédia:
hu.wikipedia.org
hu.wikipedia.org
Vélemények

Pál Tamás @ 2010.02.02. 23:57
A képek valóban nem Marton László művei. De mivel a műről készültek, ezért töltötte hozzá Norbert. Szerintem a képek idevalók, hiszen egy műlap a művet teljes mértékben megpróbálja körbejárni. Ezért lehet kommentelni, ezért írunk sztorit, ezért... Teljes szöveg
A képek valóban nem Marton László művei. De mivel a műről készültek, ezért töltötte hozzá Norbert.
Szerintem a képek idevalók, hiszen egy műlap a művet teljes mértékben megpróbálja körbejárni. Ezért lehet kommentelni, ezért írunk sztorit, ezért linkelünk, ezért készítünk archív fotókat, ezért nyomozunk.

marton éva @ 2010.02.02. 10:06
A Kiskirálylány c. Marton alkotásról ide feltöltött festmények" és rajzok NEM MARTON LÁSZLÓ MŰVEI, így hibásan szerepelnek az Ő oldalán, az Ő neve alatt.
Műlap-történet
Hozzáadások szűrése típus és státusz szerint.

Műlapgazda
Pál Tamás
Publikálva: 2007.09.04.
Közreműködők: Szabolcs Erzsébet • Tüskés Anna • Dénes Ildikó • Kotricz Tünde (TundeK62) • Steinerné Hófer Erzsébet • marton éva • Csuhai István • szép norbert • Neszták Béla
Kitöltöttség
Megtekintés
2433
Heti átlag
4.07
Ma 0 látogató
Ezen a héten 11
Frissítve
12.04.04. 18:28
Publikálva
07.09.04.
Műlap AZ: 240
Hozzáadások: 25
Facebook megosztásKüldd el a Műlapot!