Sajtófigyelő és ajánló

Ezt nagyon rág láttam utoljára, akkor még nem voltak rajta magyar alkotások. Picit okosabban is linkelhetne, mert most nem műlapot, csak kezdőlapot linkel. Felveszem vele a kapcsolatot. Köszi!

A Köztérképnek vannak "testvérlapjai" is. Az alábbit Peter van der Krogt készíti. Az adatbázisban jelenleg 6775 alkotás szerepel.
Ahogy látom ez nem közösségi oldal, hanem inkább internetes gyűjtés. A forrás a magyar szobrok esetében gyakran a Köztérkép

vanderkrogt.net

vanderkrogt.net

Orbán Róbert
2014.08.19. 11:50

Hogy pontosítsam a képet: a moly.hu működési logikája némileg tényleg más, de az teljesen közös bennünk, hogy ott is önkéntesek dolgoznak, akik szabadidejükben töltik fel és értékelik az általuk elolvasott könyveket. A partnerként és nem tulajdonosként funkcionáló könyvkiadó boltja (molybolt) együttműködése segít abban, hogy a moly anyagilag önfenntartó módon működhessen. Ebben valóban különbözünk, mert amennyire tudom, hermetikusan elzárom a lapot az anyagiaktól, és nem is támogatunk olyan kezdeményezéseket, ami pénzzé tenne anyagunkból bármit.

Úgy gondolom, hogy ezekkel az eltérésekkel is teljesen azonos az alapvető célunk: a kultúra digitalizálása és szabad terjesztése. Ezen dolgozik az ő tagságuk, szerkesztőségük és a ti is mindannyian.

Örülök, hogy találkozhattam Bencével, és hallhattam sok értékes gondolatot, amin keresztül a mi működésünket is új perspektívákból láthattam. Emellett nagyon köszönöm a riporter, Emesz Lilla munkáját, aki eljuttatta a rádió hallgatóihoz az üzenetünket, kérdéseivel kipiszkált belőlem némi infót - bár nem igazán tudtam összeszedett lenni, új volt a helyzet és eléggé lámpalázas is voltam, na meg az idő is kevés volt, hogy egy-egy kérdésnél belemelegedjek :)
De a média biztosította felület lényegében egy szócső, amin keresztül hírt adhatunk magunkról, aztán aki idetéved ez alapján, az úgyis láthatja a lényeget, ami itt van, ezen az oldalon.

Végül, de nem utolsó sorban külön köszönet egyik lelkes tagunknak, aki az egészet összehozta - mármint behívott a rádióba, mint ott dolgozó szerkesztő.

Igen, Tamás készült, a riporter meg, nem.
Ráadásul a két "közösségi" oldal egymástól jelentős mértékben tér el, de ez nem is érdekelte...
Nálunk lelkes emberek szabadidejükben fotóznak, utaznak, írnak, kutatnak. A másik oldal meg egy sikeres üzleti vállalkozás, mely mögött egy könyvkiadó cég áll. Kb. mintha egy kiscicát, és egy oroszlánt eresztenének egy ketrecbe...
Mindkettő macska:)

Kotricz Tünde (TundeK62)
2014.08.16. 23:06

Nagyon jó érzés volt meghallgatni a riportot. Remélem sokan hallották. Talán a riporter hölgy is ellátogat egyszer a „köztérkép”-re, de a kérdései alapján úgy tűnt, nem igazán ismeri az oldalt.

Szórád Péter
2014.08.16. 20:14

A Kossuth Rádió ma esti "Belépő" c. műsorában beszélgetünk a moly.hu képviselőjével együtt a közösségi alapon működő kulturális weboldalakról. Valamikor 18:45 után lesz elérhető neten, és 20:00 után az éterben. A műsor oldala: mediaklikk.hu

hetiujszo.ro

Az Ady Endre-emléktábla sorsa

Forrás: A hivatkozott helyen megjelent kép. Itt monitorpress.eu pedig ezt olvashatod: " 1936-ban Ady Endre néhai temesvári lakására készít domborművet."

ocsovai andrás
2014.08.12. 13:20

felvidek.ma

"Újabb restauráláson esett át a komáromi Szentháromság-szoborcsoport

A szoborcsoport ünnepélyes átadására és újraszentelésére július 31-én 14 órakor kerül sor az emlékmű előtti téren. A restaurátorok, Csütörtöki András és Mézes Árpád vallanak a felújítási munkálatokról."

ocsovai andrás
2014.08.12. 10:23

Albert Flórián szobra az új Fradi-stadionnál:
nemzetisport.hu

Pótó János
2014.08.08. 12:57

Interjú Mélyi Józseffel az Origón köztéri szobrászatunk jelen trendjeiről:
origo.hu

Pótó János
2014.08.05. 12:43

nol.hu
Eldugják Marx szobrát a Közgázon

ocsovai andrás
2014.08.04. 10:34

ocsovai andrás
2014.07.24. 15:11

ocsovai andrás
2014.07.24. 09:05

A legszebb a felirata, amely az alkotó és a megrendelő alapvető műveletlenségéről tanúskodik. Egy emlékműre ugyanis nem a címét szokták kiírni, hanem azt, hogy kiknek az emlékére készült. Tehát nem azt, hogy "A német megszállás áldozatainak emlékműve", hanem azt, hogy "A német megszállás áldozatainak emlékére".
És ez csak nyelvhelyességi probléma, hogy az egész hazug, sumák ügyről semmi egyebet ne mondjak.

Pótó János
2014.07.20. 21:35

"[...] az éj leple alatt, többszörös kordonnal biztosítva a helyére került a Szabadság téren a német megszállás emlékműve. Kollégánk látta, hogy a szobrokat befóliázva szállítják helyükre, közben a teret mintegy száz rendőr szállta meg, és senkit nem engednek be. [...]"

index.hu
video: youtu.be

"Július 20-án éjjel 1-kor teherautón érkezett meg a Szabadság térre a náci megszállás emlékművének timpanonos, birodalmi sasos fő darabja. A rendőrség több száz méteres körben, az első utcasarkokig dupla kordonnal zárta el a területet, amit belülről a Walton biztonsági cég emberei védtek. A helyszínen legalább 20 rendőrautót számoltunk össze, köztük kisbuszokat is, több oszlopra pedig új térfigyelő kamerákat szereltek."

video.atlatszo.hu

Ha valaki Győrben jár: új domborműves emléktábla Nagy Imrének a Nagy Imre u. 1. sz. ház falán, Lebó Ferenc alkotása, 2014. június 16-án avatták:
tv.gyorplusz.hu

Pótó János
2014.07.02. 11:33

Az Epreskert múltjáról és jelenéről:
welovebudapest.com

Pótó János
2014.06.30. 10:27

Letörtek a ló lábai:
halasmedia.hu

Szórád Péter
2014.06.25. 12:13

Június 17-én új Wallenberg-emlékművet avattak Budapesten, az Erzsébet téren:
nol.hu
Fotó: Móricz-Sabján Simon / Népszabadság
A képen: Wallenberg húga, Nina Lagergren az avatáson

Pótó János
2014.06.19. 10:49

Mohácsi András véleménye az Orbán-éra szoborállításairól:

168ora.hu

Csuhai István
2014.06.17. 12:24

Hátha valaki ügyesebb lesz közületek :) Domborműves emléktáblát szeretne a kórház, de nem ismert az "alany" képmása.
boon.hu

Röghegyiné Anita
2014.06.15. 22:41

"A Nem mi voltunk! művészeti csoport szubjektív alapon állított ki emléktáblákat a bulinegyedben. A rozéfröccs és a brit hányás is a kollektív emlékezet része lett."
Ötperces film a projektről:
vs.hu

Pótó János
2014.06.05. 10:25

Reggel a kocsiból már láttam, de itt a kép is (fotó: Lakatos Péter / MTI): éjszaka felkerült Tisza szobra is az emlékműre:
index.hu

Pótó János
2014.06.04. 09:01

Itt meg a kazah költőről olvashatunk, illetve megnézhetünk róla egy 12 perces angol nyelvű filmet:
vs.hu

Pótó János
2014.06.04. 08:25

Itt a szobrász neve és a pontos méret is megvan:
nol.hu

Pótó János
2014.06.03. 14:13

és a mai napnak is van ám sztárja! 444.hu

No, akkor legyen még egy:
cink.hu

Pótó János
2014.06.02. 22:51

Az alábbi két link közállapotaink hű tükre.

Pótó János
2014.06.02. 22:23

ocsovai andrás
2014.06.02. 21:32

Lovon párnák között|Gépnarancs cikke
gepnarancs.hu

Kozma János
2014.06.02. 13:39

Áder János köztársasági elnök (b2) sétál Jászberény belvárosában Melocco Miklós szobrászművész, a szobor egyik alkotója (b3) társaságában Lehel vezér szobrának avatóünnepsége után 2014. május 31-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Szórád Péter
2014.05.31. 18:45

Ez nem szerepel a tudósításban:

"Lehel vezér szobra, Melocco Miklós és Párkányi Raab Péter alkotása. A művet Pap Géza, Jászberény díszpolgára adományozta a településnek."

stop.hu

ocsovai andrás
2014.05.31. 15:22

Ez egy "szobros nap" az Indexen: felavatták Lehel vezér szobrát Jászberényben:
index.hu

Pótó János
2014.05.31. 15:07

Épül a Tisza István-emlékmű is a Kossuth téren:
index.hu

Pótó János
2014.05.31. 11:20

Már áll a kazah költő szobra a Városligetben:
index.hu

Pótó János
2014.05.31. 08:55

Szürkemarha-szobrot avattak Hajdúnánáson:
magyarnarancs.hu

Pótó János
2014.05.28. 10:03

Holokauszt-emlékművet avattak tegnap Kolozsváron:
nol.hu

Pótó János
2014.05.28. 08:42

Elkészült az acélsas. Egy nagy madár, amelyik nem akar turul lenni:
hvg.hu

Pótó János
2014.05.27. 20:43

Most vasárnap, a "Nyitott Műtermek Délutánja" keretében szuper programok a Százados úti Művésztelepen: nyitottmutermek.hu

Friss a fórumban

Feltöltési ötletek

Maxell Miklós @ 2019-03-22 12:59

A FORTEPAN-on találtam ezt a Kvassay Jenő (mell)szobor képet (a képaláírás szerint: "1969. Magyarország, Budapest VI. Rippl-Rónai utca 26., az Autóközlekedési Technikum udvara. Balra Kvassay Jenő mellszobra.") Erről ki tud bárki bármit is... Teljes szöveg

Tudsz róla? Keressük!

TriM @ 2019-03-21 09:18

Sziasztok! Még új vagyok így remélem jó helyre írok. Pici segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy csornai hagyatékból egy fényképet. A család semmit sem tud róla, kezdve azzal, hogy mikor vagy hol készült. Az utóbbi napokban próbáltam meglévő régi képeslapok alapján... Teljes szöveg

Sajtófigyelő és ajánló

Ády @ 2019-03-06 10:35

"Egy nagy tükröződő izé nyert a józsefvárosi szoborpályázaton Szerintem kifejezetten jól fog kinézni a Triptichon a Corvin sétányon"... Teljes szöveg

Szerkesztői témák

Pál Tamás @ 2019-03-05 19:59

Szerintem igen, '48-as téma ez is. (Hosszabb zárójeles megjegyzésem, ami azonnal ide kívánkozik: Persze így indul minden tágítás és szabály-szétesés. Állunk elébe :) Azt gondolom személy szerint, hogy nagyjából 30 nap kell, és oda jutunk, hogy a "háborús"... Teljes szöveg

Jogi dolgok

Benkő Gabriella Emese @ 2018-12-09 09:00

Tegnap túráztunk Budapest a II. ker. Széder utcában ott volt ez a műlap: kozterkep.hu
De már nem találtuk a helyén, viszont a házat (most renoválják) falát díszíti egy dombormű. Az alábbi képen látható.

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2018-11-06 08:41

Egyébként azt látom, hogy enyhén, de tartósan javult a helyzet a betöltődési időknél a csütörtöki finomítgatások óta.

Mutatom, hogy néz ki a heti látogatás-számunk az utóbbi 5 évben.

Pólók és rendelés

Benkő Gabriella Emese @ 2018-10-01 09:56

Ha lesz rá mód én is vennék egy M méretű pólót!

Fórum kezdőlap megnyitása