Feltöltési ötletek

Waltherr Gida üvegablakai (1903-ig), amelyek még nincsenek fent a Köztérképen:
Bátaszék, templom, 37 ablak
Besztercebánya (szlovákul Banská Bystrica), templom, 2 ablak
Budapest, karmelita templom, 24 ablak
Csanytelek, templom, 7 ablak
Esztergom, Szent Anna-templom, 6 ablak
Esztergom, Vaszary Kolos kórház, 3 ablak
Kézdivásárhely, templom, 3 ablak
Pilisszentkereszt, templom, 7 ablak
Sztankován (szlovákul Stankovany), plébániatemplom, 20 ablak
Újhartyán, templom, 4 ablak
Vác, székesegyház, 3 ablak
Zboró (szlovákul Zborov), templom, 17 ablak

Forrás: Páduai Szent Antal Lapja 5. évfolyam (1903) 311. oldal

Tüskés Anna
2019.01.07. 19:10

Budapest

Röghegyiné Anita
2018.12.23. 12:38

Vadászgép-szobor MiG-21-es
iho.hu

(Lehet vannak műlapok, csak nem találom...)
A Magyar Nemzeti Galéria épületén található szobrok:

"...a Hunyadi udvar homlokzati rizalitjára 8 allegorikus figura készült el 1965-1968 között. A beruházás koordinációjával Pátzay Pál volt megbízva. A kivitelezett szobrok alkotói és témái: Györy Dezső Építészet; Grantner Jenő - Szobrászat; lspánki József- Költészet (Lyra),
Stöckert Károly - Tánc; Ambrózy Sándor - Irodalom; Palotai Gyula - Zene; Fekete Géza - Színészet; Pándi Kiss János - Festészet (?)..."
library.hungaricana.hu

A bal szélső szobor készül:
"6- A Budai Vár egyik dísze lesz majd Ambrózi Sándor alkotása. A képen Licsárd Antal kőszobrász munkában."
archivum.mtva.hu

Jobbról a harmadik:
"31-32- Beleznai János kőszobrász Grantner Jenő allegórikus alakját faragja."
archivum.mtva.hu

upload.wikimedia.org

Szabadság (emlékmű?), Zielenski Tibor, Gyöngyösoroszi

goo.gl
archivum.mtva.hu
archivum.mtva.hu
archivum.mtva.hu

Hasonló néven van egy alkotás tőle Poroszlón, de sok egyezőséget nem látok.
kozterkep.hu

Pár gödöllői, az egyetem területén lévő műlap nélküli alkotás archív képe, hátha valaki kedvet kap hozzá, hogy utánanézzen:

library.hungaricana.hu
library.hungaricana.hu
library.hungaricana.hu

Sissi - Erzsébet királyné (új szobor):

index.hu

kep.cdn.indexvas.hu

:-)

Maxell Miklós
2018.11.15. 13:08

Aszód Wass
beol.hu

Benkő Gabriella Emese
2018.11.12. 14:39

Kápolnásnyék, Frakk!!

beol.hu

Benkő Gabriella Emese
2018.11.12. 14:36

Köszönöm a hasonló Zrínyi műlapot, elkezdtem utána járni hogy hol van még ugyan ilyen példány a szoborból és nekem nagyon úgy tűnik hogy a

Pécsi Szakképzési Centrum Zrínyi Miklós Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

7900 Szigetvár, Rákóczi u. 18.

udvarán esetleg az épületben található még egy ilyen (v. hasonló példány):

zrinyi-szigetvar.hu

Maxell Miklós
2018.11.12. 13:35

Ez meg a Jász emlékmű kozterkep.hu

Ez Benedek György alkotása, és több darab készült belőle. A képen egy beltéri példány lehet, valószínüleg egy katonai iskolában.
Itt egy belőle: kozterkep.hu

Egy könyvben találtam ezt a Szűz Máriát ábrázoló fotót .... Erről ki tud bárki bármit is ??

Maxell Miklós
2018.11.11. 09:45

Egy könyvben találtam ezt a Szűz Máriát ábrázoló fotót .... Erről ki tud bárki bármit is ??

Maxell Miklós
2018.11.11. 09:44

Először én is úgy kezdtem, de sajna nem találtam meg az adott szobrot, ezért kérdeztem rá .... :-)

Maxell Miklós
2018.11.11. 09:39

Köszönöm ....

Maxell Miklós
2018.11.11. 09:36

kozterkep.hu - ezt már Ády megírta. Annak idején jókat kommenteltünk róla...

Nekem csak két fotóm van 2012-ből, így szabad a pálya. Sikeres vadászatot.

Esetleg írd be a keresőnkbe és nézd végig a találatokat!
Ha nem találod akkor rakd ide!
Ez amúgy Veszprémbe áll! kozterkep.hu

Egy könyvben találtam ezt a turul madarat ábrázoló fotót .... Erről ki tud bárki bármit is ??

Maxell Miklós
2018.11.10. 16:32

Egy könyvben találtam ezt a Lehel vezért ábrázoló fotót .... Erről ki tud bárki bármit is ??

Maxell Miklós
2018.11.10. 14:51

Egy könyvben találtam ezt a Szent Imre herceget ábrázoló fotót .... Erről ki tud bárki bármit is ??

Maxell Miklós
2018.11.10. 14:47

Egy könyvben találtam ezt a Zrínyi fotót .... Erről ki tud bárki bármit is ??

Maxell Miklós
2018.11.10. 12:45

Kandó Kálmán sírja Budapesten. Kerepesi temető: 46-1-6
hu.wikipedia.org
Ha már nem együtt nyugszik feleségével kapcsoljuk össze mi ;)

Röghegyiné Anita
2018.11.08. 11:24

Nekem is vannak képek :) Várom a műlapot, hogy hozzátöltsek ;)

Röghegyiné Anita
2018.11.08. 10:51

Ma ott voltam, gyors is voltam, de csak az M3-on szeretek előzni...:)
Jó fényviszonyokat akkor is, amikor odakerülsz!

Kiss Katalin
2018.11.07. 15:54

Pontosan erre van ez a fórum! :)

Hm, sajnálom. Nem is tudom, hogy mi lenne a jó megoldás. Bízom benne azért, hogy nem lesz belőle tömegverekedés :) Mindenesetre te már letetted a garast a publikum előtt. Sikeres helyszínelést, és jó munkát!

Pár hete én is rábukkantam erre az alkotásra, gondoltam úgyis megyek nemsokára arrafelé és “levadászom”... :) de lehet vki gyorsabb lesz

Bárdos Lajos tagiskola, Mezőkövesd - a homlokzati díszítés
Konecsni György pannója alapján készült. (A köztérképen nem találtam)
kozterkep.hu
pinteraukcioshaz.hu

Pauer Gyula: Molnár Csilla szobra (bronz, Magyar Nemzeti Galéria "A" épület földszinti csarnokában látható.) :

molnarcsilla.hu

Maxell Miklós
2018.10.12. 11:23

Lady Diana emlék pad, Örményes:

hu.wikipedia.org

Leírás (a Wikipédián):

"Halálának 20. évfordulója alkalmából Örményes község emlékművet állíttatott a hercegné tiszteletére Kovács Beáta örményesi lakos kezdeményezésére. A Diana emlékpadot Ronda A. West amerikai művész Diana portréja díszíti. Az emlékpadot ünnepélyes keretek között Iain Lindsay brit nagykövet úr avatta fel 2017. szeptember 20-án. A Diana emlékpadnak egyik oldalán magyar, a másik oldalán angol felirat található."

Maxell Miklós
2018.10.10. 17:44

Köszönöm ....

Maxell Miklós
2018.10.09. 15:06

Én tudom!
Csinálok belőle egy műlapot!

Erről ki tud bárki bármit is ?? :

Budapest V. Kígyó utca 4., Mézes Mackó büfé (1967)

fortepan.hu

Maxell Miklós
2018.10.09. 09:29

Ha valaki legközelebb Tapolcán jár, remélhetőleg már felírja ezt is majd magának, és becserkészi :)

Az említettekből össze kéne hozni műlapot, mert egyiket sem találtam a Köztérképen ..... Én különösen a "Tanitónő szobra" -ra gondoltam mint műla p .... Évekkel ezelőtt voltam Tapolcán, és láttam pár Marton szobrot, de nem emlékszem hogy lefotóztam volna bármelyiket is ( bár elég sokat fotózom, ha elmegyek valahova), ezért javasoltam ezeket műlap feltöltéshez ....

Maxell Miklós
2018.10.07. 11:33

Az alkotó neve, a szobor, az évszám és a hely megvan. Mire vagy még kíváncsi, Miklós? Hogy ott van-e? Hívd fel az iskolát. Vagy, hogy menjen el valaki és nézze meg (most azonnal)? Hmm.
Mindenesetre Tapolcán számos Marton alkotás áll köztéren és egy múzeuma is van ott, tekintve hogy a város szülötte.

A Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskolában (OM azonosító:201170, oktatas.hu) található szobrok, emlékművek:

bardos.tapolca.hu

:-) :-)

Maxell Miklós
2018.10.06. 09:47

Erről ki tud valamit ??

Maxell Miklós
2018.10.05. 17:10

<< előző 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 utolsó >
Friss a fórumban

Tudsz róla? Keressük!

Varga László @ 2019-01-16 12:23

Nagyon köszönöm nagy segítség volt.

Sajtófigyelő és ajánló

ocsovai andrás @ 2019-01-15 15:19

Népszava, 1967. június (95. évfolyam, 127–152. szám)1967-06-11 / 136. szám Utazás a magyar szobortérképen Igaz, tulajdonképpen ilyen térképünk nincs még. Nincs leltárunk arról a roppant kincsről, amit a köztereken, az utcákon, a parkokban, a középületek, lakóházak... Teljes szöveg

Feltöltési ötletek

Tüskés Anna @ 2019-01-07 19:10

Waltherr Gida üvegablakai (1903-ig), amelyek még nincsenek fent a Köztérképen: Bátaszék, templom, 37 ablak Besztercebánya (szlovákul Banská Bystrica), templom, 2 ablak Budapest, karmelita templom, 24 ablak Csanytelek, templom, 7 ablak Esztergom, Szent... Teljes szöveg

Jogi dolgok

Benkő Gabriella Emese @ 2018-12-09 09:00

Tegnap túráztunk Budapest a II. ker. Széder utcában ott volt ez a műlap: kozterkep.hu
De már nem találtuk a helyén, viszont a házat (most renoválják) falát díszíti egy dombormű. Az alábbi képen látható.

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2018-11-06 08:41

Egyébként azt látom, hogy enyhén, de tartósan javult a helyzet a betöltődési időknél a csütörtöki finomítgatások óta.

Mutatom, hogy néz ki a heti látogatás-számunk az utóbbi 5 évben.

Pólók és rendelés

Benkő Gabriella Emese @ 2018-10-01 09:56

Ha lesz rá mód én is vennék egy M méretű pólót!

Szerkesztői témák

Pál Tamás @ 2018-06-26 09:44

A "saját elgondolás" így tényleg erős itt. Tisztában vagyok vele, hogy a "kinti" szakmai világban sok dologra van jobb és teljesebb megoldás, de ezek átvételét mindig megvitatjuk, és mivel a KT nem egyenlő a szakmai világgal, ezért nem veszünk át egy az egyben minden... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása