56-os emlékmű
A Bíróság épülete mögött

Pál Tamás @ 2006.05.06. (14.07.22.)
Az emlékmű megvalósítását civil kezdeményezésre karolta fel a kulturális bizottság, amely az önkormányzati jóváhagyás után pályázatot írt ki. Négy dunaújvárosi művész nyújtotta be pályamunkáját, közülük Palotás József és Dévényi Sándor (építész) tervét ítélte legjobbnak a Lektorátus, mondván: a kubisztikus és futurisztikus elemekkel operáló négy méter magas mű a szabadságvágy egyetemes szimbóluma. Teljes szöveg
Az emlékmű megvalósítását civil kezdeményezésre karolta fel a kulturális bizottság, amely az önkormányzati jóváhagyás után pályázatot írt ki. Négy dunaújvárosi művész nyújtotta be pályamunkáját, közülük Palotás József és Dévényi Sándor (építész) tervét ítélte legjobbnak a Lektorátus, mondván: a kubisztikus és futurisztikus elemekkel operáló négy méter magas mű a szabadságvágy egyetemes szimbóluma.
Források: dunaujvaros.com

Röghegyiné Anita @ 2014.02.22. 12:11
Az emlékművet az eseményhez képest szokatlan időpontban október 23.-a helyet 2002. március 15.-én avatták fel. A 2001 október 23.-ra tervezett avatást ugyanis biztonsági okokra el kellett halasztani. "Ugyanis forgalomtechnikai vizsgálatot végeztek a szakemberek, akik megállapították, hogy a korábban lakossági kérésre megnyitott, bíróság mögötti útszakaszt le kell zárni, ugyanis a szobor nézőire balesetveszély leselkedik. Az út lezárását... Teljes szöveg
Az emlékművet az eseményhez képest szokatlan időpontban október 23.-a helyet 2002. március 15.-én avatták fel. A 2001 október 23.-ra tervezett avatást ugyanis biztonsági okokra el kellett halasztani.
"Ugyanis forgalomtechnikai vizsgálatot végeztek a szakemberek, akik megállapították, hogy a korábban lakossági kérésre megnyitott, bíróság mögötti útszakaszt le kell zárni, ugyanis a szobor nézőire balesetveszély leselkedik. Az út lezárását viszont nehezményezték a lakók, akik nagyon szűk körben ugyan, de hangot adtak ellenkezésüknek egy augusztus végi lakossági fórumon, amelyet a kulturális bizottság szervezett. Ekkor felvetették, hogy megvizsgálják az emlékmű elhelyezésének alternatíváit, ám a következő bizottsági ülésen - ahol az alkotók is jelen voltak - ismét megfogalmazódott, hogy nincs jobb helyszín az eredetinél, ám minden hiába, hiszen az idő olyannyira elszaladt, hogy vállalkozó nem akadt, aki „egyik napról a másikra" elkészítette volna a bonyolult (kubisztikus, futurisztikus formák) zsaluzást igénylő munkákat. Ezért a bizottság azt javasolta, 2002. március 15-én adják át szobrot.
Az október közepére elkészült alkotás ingyenes őrzését vállalta Fáskerti István kőfaragó (a mű minél kevesebb mozgatása ajánlott) márciusig."
Források: dunaujvaros.com
Ez az alkotás valakit megihletett: olvasd el a Szó_Közben!
Vélemények
Műlap-történet
Hozzáadások szűrése típus és státusz szerint.

Műlapgazda
Pál Tamás
Publikálva: 2006.05.01.
Közreműködők: Dr. Pinczés Sándor • Ády • county • Röghegyiné Anita
Kitöltöttség
További kapcsolódó
Megtekintés
1265
Heti átlag
1.90
Ma 0 látogató
Ezen a héten 3
Frissítve
17.09.11. 07:22
Publikálva
06.05.01. 13:48
Műlap AZ: 17
Hozzáadások: 20
Facebook megosztásKüldd el a Műlapot!