Sajtófigyelő és ajánló

És még mennyi ilyen, rejtett kincs lehet Magyarországon és szerte a nagyvilágban :O

Röghegyiné Anita
2015.04.26. 16:09

Titkos kertek és eldugott szobrok a budai Várnegyedben
index.hu

Kékesi Gábor műveiből nyílt kiállítás a szombathelyi Vitalitás Galériában

alon.hu

Orbán Róbert
2015.04.25. 20:22

A könyvek világnapja alkalmából:
10 szobor, amely le sem teszi a könyveket :)
szeretlekmagyarorszag.hu

Az iskola névadójának, Dr. Béres József szobrát avatták fel a záhonyi középiskola aulájában.
Forrás:
szon.hu

Mária domborművet avattak
"Harkakötöny parkjában Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek áldotta meg szombaton (2015.04.19.) azt a Mária-domborművet, ami a helyi közösség egy névtelen adományozójának jóvoltából készülhetett el. Máté István csongrádi szobrász alkotása mellett, egy táblán olvashatók azok a dátumok, amik az ország és a község életében is meghatározóak voltak."
Forrás:
baon.hu

A nyest.hu cikk pozitív hangon említi a Köztérképet, mint OSM-felhasználó oldalt. (Harangozó Ádám írása)

Közgyűjtemény adatbázis az Arcanumtól: hungaricana.hu

Kösz István, csak éppen megint sistereg a háttér. De nagyon köszönöm.

Pótó János
2015.04.19. 22:34

Remek a film, tele nagyon fontos dolgokkal, köszönöm, hogy közzétetted. A mai nap számára (a kor számára, amelyben élünk) is lényeges tanulságokkal szolgál - kár, hogy nem nézik meg, akik ezekben a kérdésekben döntenek.

Csuhai István
2015.04.19. 22:19

Egy friss cikk a Szoborpark születéséről a Népszabadságból:
nol.hu
és egy film is:
youtube.com

Pótó János
2015.04.19. 16:57

Bronz készült tapintható makettet avattak a nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya Társszékesegyházról.
nyiregyhaza.hu

"Öreg borász" szobrot avattak
Sukorón, a Borjúvölgy történelmi pincesorán, Németh János 200 éves, nádfedeles présházánál került sor „Az öreg borász” című szobor felavatására. A vasból és acélból készült mű Barbácsi Simon Gábor képzőművész/borász, valamint Jankovics István alkotása.
fehervarihirek.hu

Egy 1934-es könyv, Liber Endre: Budapest szobrai és emléktáblái még megvásárolható:
antikvarium.hu

Közhírré tétetik!
A hálón, a hálóról kapott magánlevelem:

"Örömmel tájékoztatunk mindenkit, hogy elkészült Csíkszeredán a Hymnus Kultuszhely, a Szent Ágoston templom főoltárában.
A cél egy zarándokhely kialakítása volt a határon túl, ahol magyarok azonosulhatunk magyarságunkkal, megerősödhetünk hitünkben. Fantasztikus érzés, hogy 800 kilométerre Budapesttől van település, ahol bármerre indulunk magyar szót hallunk.

Aki még nem ismeri az érzést, annak az újdonságért, aki már ismeri, annak a megerősítésért érdemes és ajánlott megtapasztalni ezt. A csíksomlyói búcsú jó alkalom erre.

A Szent Ágoston templom egy új templom. Hatalmas erőfeszítések árán Pénzes József esperes úr vezetésével sikerült felépítenie a helyieknek, egy gyönyörű környezetben. A templom minden szempontból ideális hely volt, a Hymnus Kultuszhely kialakítására.

V. Majzik Mária Budakeszin élő művész ellenszolgáltatás nélkül elkészített két, egyenként 4 m magas kerámia domborművet és azokat, nekünk magyaroknak ajándékozta. Az egyik a Hymnus dombormű, a másik az Angyali Üdvözlet.

Az alkotásokat Tamás József segédpüspök 2015. május 24-én, pünkösd vasárnap fogja felavatni, a 11 órakor kezdődő ünnepi misén."

ocsovai andrás
2015.04.13. 17:11

Egy érdekes cikk:
Nagy Ildikó: Az emlékműszobrászat kezdetei Budapesten, szobrok és szobrászok
bparchiv.hu

A Műértő áprilisi számában megjelent egy cikk a Köztérképről. 11. oldal, Nagy Gergely írása.

Egy napig sem állt Snowden szobora New Yorkban:
index.hu

Pótó János
2015.04.07. 20:23

Egy tréfának szánt emléktábla Székesfehérváron:
kultura.szekesfehervar.hu

Ellopták a Kossuth-szobrot Magyarittabén pannonrtv.com

Észrevettem, hogy Lakat Imre ajkai lapjairól sorra eltűnnek a feltöltött fényképek. Csak egy látható már jó néhány lapnál.

ocsovai andrás
2015.04.01. 08:31

Szombathely Megyei Jogú Város a jubileumi Szent Márton Év alkalmából
„Kortársunk Szent Márton” címmel képző- és iparművészeti kiállítást rendez
2016. szeptember-december között.
A kiállítás helyszíne a Szombathelyi Képtár.
Jelentkezési határidő: 2015. december 15.

keptar.szombathely.hu

Orbán Róbert
2015.03.29. 18:49

Egy eldugott dombormű egy budapesti családi villában. Április 18-án megtekinthető (de maga a villa is érdekes):
welovebudapest.com

Budafok és Nagytétény helyi tévéje, a Promontor Televízió készített egy új filmet a Memento Parkról Eleőd Ákos, a park tervezője, Wehner Tibor művészettörténész, Zsigmond Attila, a Budapest Galéria egykori főigazgatója és az én közreműködésemmel. Az interjúkat kb. két hete rögzítették, az egy órás film pedig itt:

youtube.com

vagy itt:

frissvideok.hu

tekinthető meg.

Jó szórakozást!

Pótó János
2015.03.28. 14:14

Gigantikus Krisztus szobor Tokaj-Hegyalján
propeller.hu

Ha Műlapnak szerettem volna ajánlani oda teszem, nem gondolod?
De ha valóban marad a városban miért ne?

Röghegyiné Anita
2015.03.25. 17:02

Kiássák és kiállítják a hatalmas berlini Lenin-szobor fejét boon.hu

Röghegyiné Anita
2015.03.25. 17:01

Röghegyiné Anita
2015.03.25. 17:00

Ne ijesztgess :)
Volt már Pécsett, akkor a Bóbita Bábszínház előcsarnokában helyezték el.
pecsma.hu
A mostani helyre valami furcsa okból kerülhetett. Inkább nem bolygatom, majd elmúlik.

Először én is megrémültem, de újra elolvastam a belinkelt cikket, ott ez áll:
"[...] A következő években, a húsvéti időszakban mindig Pécsen állítják majd ki.[...] "

Bízom benne, hogy jól értelmezem a szöveget.

Reménykedem, hogy nem lesz a pécsi húsvéti tojásból műlap!

Annyi különbséggel, hogy a pécsi marad a helyén, nem kiállítási darab.

Röghegyiné Anita
2015.03.25. 13:04

Csupán a helyén kell kezelni. Ahogy látom, értelemszerűen Húsvéti vásárokon állítják ki - többnyire. (ügyes turisztikai reklám)
pl. így itt youtube.com

Nekem tetszik :) pecsma.hu

Röghegyiné Anita
2015.03.24. 18:20

Szó szerint nagy fába vágta fejszéjét, majd pedig vésőjét Pesti István tassi favágó és fafaragó.
baon.hu

Szórád Péter
2015.03.24. 08:53

Pécsi hír:
nol.hu

Pótó János
2015.03.24. 08:35

Bejárható street art adatbázis a Google Kulturális Intézet gondozásában: google.com

A 75 éves Székesfehérvári Széchenyi István Műszaki Szakközépiskolában Demeter Lajosról elnevezett sportcsarnok falán avatták fel a névadó domborművét március 20-án.
okkfehervar.hu

7 szobor, amelyet látnod kell, ha Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn jársz
nyiregyhaza.hu

Szomorú hír, elhunyt Solti Gizella textilművész boon.hu

Alkotásai a Köztérképen: kozterkep.hu

Röghegyiné Anita
2015.03.19. 11:18

Friss a fórumban

Feltöltési ötletek

Cedrus @ 2019-02-15 12:16

Turista-elődeink domborművei a Bükk-hegységben. Szentlélek, Turista Emlékpark. Ez bakancsos túra. Sajnos nekem egy láncszem hiányzik ahhoz, hogy elmenjek (pedig nagyon szeretnék).
eszaktura.hu

Sajtófigyelő és ajánló

Espl @ 2019-01-23 19:27

Filteren lehetne egy sajtófigyelőt összeállítani
filter.hu

Tudsz róla? Keressük!

Strobl István @ --

Jogi dolgok

Benkő Gabriella Emese @ 2018-12-09 09:00

Tegnap túráztunk Budapest a II. ker. Széder utcában ott volt ez a műlap: kozterkep.hu
De már nem találtuk a helyén, viszont a házat (most renoválják) falát díszíti egy dombormű. Az alábbi képen látható.

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2018-11-06 08:41

Egyébként azt látom, hogy enyhén, de tartósan javult a helyzet a betöltődési időknél a csütörtöki finomítgatások óta.

Mutatom, hogy néz ki a heti látogatás-számunk az utóbbi 5 évben.

Pólók és rendelés

Benkő Gabriella Emese @ 2018-10-01 09:56

Ha lesz rá mód én is vennék egy M méretű pólót!

Szerkesztői témák

Pál Tamás @ 2018-06-26 09:44

A "saját elgondolás" így tényleg erős itt. Tisztában vagyok vele, hogy a "kinti" szakmai világban sok dologra van jobb és teljesebb megoldás, de ezek átvételét mindig megvitatjuk, és mivel a KT nem egyenlő a szakmai világgal, ezért nem veszünk át egy az egyben minden... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása