Sajtófigyelő és ajánló

Térplasztika segíti a vakokat és gyengén látókat Csíksomlyón
magyarkurir.hu

A szoborünnep és más kiállítások, fesztiválok, avatások is megjelennek az "Események" részben a kezdőlap jobb oldalán. Ajánlom mindenkinek a beküldési lehetőséget. Picit hatékonyabb, mert a hírlevélbe is bekerül.

MÁS, TV:

Szentendre Swamimalai
Duna Word, május 27., szerda, 16.35
"A dokumentumfilm Márkus Péter Munkácsy-díjas szobrászművész különleges szellemi és térbeli utazását mutatja be a szakrális szoborkészítés világában."

Szobor születik… Bronzba öntött történelem
Duna Word, május 28., csütörtök, 16.25
"A Bencsik alkotóközösség fiatal szobrászai (Engler András, Meszlényi János és Polgár Botond) készítik el újra gróf Andrássy Gyula monumentális lovasszobrát."

Picit bővebb ajánló: mediatanacs.blog.hu

Köszi, Géza! :)

Előkerült egy négy emelet magas, félmeztelen, izmos férfit ábrázoló dombormű
librarius.hu

"5. Szoborünnep - magyar szobrászok és építészek prezentálásában"
kezdés: 2015. május 29. CEST 18:00
vége: 2015. május 31. CEST 19:00
Magyar Szobrászok és építészek – Közszobrok - Épületszobrászat Ünnepe

"Tiszta lélek, tiszta szándék
Akár siker, akár nem…"
/Széchenyi István/

"A nyilvánvaló tényt, az építészet és szobrászat, a szobrászat és épületszobrászat együtthatását népszerűsítő Szoborünnep dátuma Izsó Miklóshoz kötődik. [...] A köztudatban sokszor hiszik, hogy a szobor minden része szobrászművész alkotása, pedig a szobrok talpazata, a szobrászművészek alkotásait tartó építmények építőművészek alkotásai. [...]"
epiteszforum.hu

Jön valaki?

Röghegyiné Anita
2015.05.21. 14:51

"II. János Pál pápa Franciaországban bontásra ítélt szobrára fáj Kocsis Máté foga"
444.hu

A Bor-is-mozaik is az OFF Biennálé egyik szereplőjévé válik most szombaton! Boros Géza és Okrutay Miklós standupja során tudunk meg még többet a műről. A miskolci sétára Budapestről indul busz! Bővebb infó: atjarokhe.hu

V. Szoborünnep:

PDF fájl megnyitása

Verrasztó Gábor
2015.05.20. 10:28

Nem figyeltem :( vagyunk páran a környékről, hátha valaki szemfülesebb

Röghegyiné Anita
2015.05.18. 19:24

Nem figyeltem :( vagyunk páran a környékről, hátha valaki szemfülesebb

Röghegyiné Anita
2015.05.18. 19:24

Pedig az avatásokhoz is felraktam...

Erről jól lemaradtam :-( pedig tegnap a térségben jártam

Röghegyiné Anita
2015.05.18. 18:39

Szoboravató Farkaslyuk községben
"A Farkaslyuki Bányászhagyományokért Egyesület jóvoltából, Szent Borbálát ábrázoló szoborral gazdagodott a Vájár úti Emlékpark."
ozdimagazin.hu

Szent Imre az előkertben

"Lenyűgöző szobrokra, kisplasztikákra és gipszmintákra bukkantunk Nógrád megye felső széle közepén, mert szerencsénk volt: egy olvasónkat véletlenül arra vetette a jó sorsa, és nem volt rest szólni. A Szécsényen túli Benczúrfalván, Benczúr Gyula egykori műtermében egy Kossuth-díjas és egy Munkácsy-díjas képzőművész munkái szeretnének a közönség elé keveredni."

nol.hu

Orbán Róbert
2015.05.18. 13:04

Ha valaki erre járna -- bár aligha hinném ;-)
444.hu

Pótó János
2015.05.17. 17:15

Tríga-Rákóczi-Andrássy

Három ló négy patkója a Kossuth térről :) Felismeritek?
index.hu

5+1 budapesti szobor, ami nem csak szép, de hasznos is
szubkult.blog.hu

Oh my God! Vonalas szoboravató:
"Felavatták pénteken Zalaegerszegen Farkas Ferenc Zalai nemes című szobrát, ahol Fekete György nagyívű beszédet mondott. "
origo.hu
bővítmény:
Ami a feliratról lemaradt
"A szobor nem jelent kiadást a város költségvetésének, hiszen kötelező elemként benne van a belvárosi rehabilitációs program Európai Uniós, 100 százalékban finanszírozott támogatásában, azaz mindenképpen köztéri alkotásra kell költeni, elmaradása esetén az összeget vissza kell utalni."
zalai-mohikan.hu
zalai-mohikan.hu

Szobor lesz a Pesti Vármegyeháza 100 éves kanadai fekete diófájából
pestmegye.hu

László Ferenc
2015.05.15. 16:47

Bogárhalomra költözik Miska, az óriási ólomkatona
duol.hu

Vigyázó Sándor szobor a vácrátóti Botanikus kertben
"Az átadási ünnepséget későbbre tervezik, de elkészült Vigyázó Sándor gróf mellszobra a botanikus kertben. ...
... A szobor Juha Richárd szobrászművész alkotása, aki a debreceni Kós Károly Művészeti Szakközépiskola művésztanára."
vacratot.info

"Fogadjuk be II. János Pál pápa szobrát"

facebook.com

Verrasztó Gábor
2015.05.09. 21:30

Új Szent Flórián-szobrot állítottak Szolnokon
iszolnok.hu
Ez a szobor a korábbi, megrongált szobrot (kozterkep.hu ) pótolja.

Károly Róbert király köztéri mellszobrát avatták fel Temesváron
maszol.ro

Budai Polgár 2015. május 8. 22. oldal:

Verrasztó Gábor
2015.05.09. 17:17

Emléktáblát avattak Bujtor István tiszteletére
veszpremtv.hu

Remek összefoglaló Csuhai Istvántól Siófok szobrairól:
csuhai.com

Pótó János
2015.05.07. 10:24

Helyére kerül az Andrássy-szobor
hirek24.hu
valasz.hu

„Mindig is lovasszobrot szerettem volna, de…”
Koller László szobrászművész és basszusgitáros kiállításának megnyitója
(Május 6. 17.30, Zalaegerszeg)

kereszturyamk.hu

Orbán Róbert
2015.05.04. 20:48

Köszönjük! :)

Nézd meg egyetlen térképen Magyarország összes szobrát! (Köztérképről): szubkult.blog.hu

A címe (Anything to Say) magyarul talán: Akarsz valamit mondani?

Pótó János
2015.05.04. 08:52

Chelsea Manning, Julian Assange és Edward Snowden szobrát leplezték le május 1-jén Berlinben az Alexanderplatzon:
euronews.com

Pótó János
2015.05.04. 08:47

Esetleg ide?! : kozterkep.hu

Egy érdekes riport olvasható E. Lakatos Aranka szobrászművésszel, a VKM (Városközpont Magazin) legfrissebb számának 16-17. oldalán:
varoskozpont.hu

Ez volt az előzetes:
"2015. április 29-én, szerdán délelőtt 10 órakor, a Nemzeti Színház főbejárata előtti parkban felavatják Schwajda György, az új Nemzeti Színház első igazgatójának szobrát."
"Az igazságot akarom megmutatni"
szinhaz.hu

A fotókat elnézve, a gipszminta szinhaz.hu egyértelműen jobb, mint a kész szobor. A cikket érdemes archiválni, nagyon érdekes beszélgetést olvashatunk a 92 esztendős Varga Imre szobrászművésszel.
Az első közlés több fotóval (esetleg előforduló szöveges eltérést nem néztem):
nemzetiszinhaz.hu

Utóirat a lépcsőházból: ámbátor, mivel az igazságot szándékozik megmutatni, lehet hogy így a jobb? Még túl friss az élmény, erre (gipszminta, kontra kész mű) még nem lehet válaszolni.

Akár "Feltöltési ötlet" is lehet ez a cikk, és ha annak vesszük, akkor -- kiegészítve a cikkben olvashatókat -- Csopakon is áll két művük:
nol.hu

Pótó János
2015.04.28. 08:27

Az 5 legrégebbi szobor Budapesten
szeretlekmagyarorszag.hu

Friss a fórumban

Feltöltési ötletek

Cedrus @ 2019-02-15 12:16

Turista-elődeink domborművei a Bükk-hegységben. Szentlélek, Turista Emlékpark. Ez bakancsos túra. Sajnos nekem egy láncszem hiányzik ahhoz, hogy elmenjek (pedig nagyon szeretnék).
eszaktura.hu

Sajtófigyelő és ajánló

Espl @ 2019-01-23 19:27

Filteren lehetne egy sajtófigyelőt összeállítani
filter.hu

Tudsz róla? Keressük!

Strobl István @ --

Jogi dolgok

Benkő Gabriella Emese @ 2018-12-09 09:00

Tegnap túráztunk Budapest a II. ker. Széder utcában ott volt ez a műlap: kozterkep.hu
De már nem találtuk a helyén, viszont a házat (most renoválják) falát díszíti egy dombormű. Az alábbi képen látható.

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2018-11-06 08:41

Egyébként azt látom, hogy enyhén, de tartósan javult a helyzet a betöltődési időknél a csütörtöki finomítgatások óta.

Mutatom, hogy néz ki a heti látogatás-számunk az utóbbi 5 évben.

Pólók és rendelés

Benkő Gabriella Emese @ 2018-10-01 09:56

Ha lesz rá mód én is vennék egy M méretű pólót!

Szerkesztői témák

Pál Tamás @ 2018-06-26 09:44

A "saját elgondolás" így tényleg erős itt. Tisztában vagyok vele, hogy a "kinti" szakmai világban sok dologra van jobb és teljesebb megoldás, de ezek átvételét mindig megvitatjuk, és mivel a KT nem egyenlő a szakmai világgal, ezért nem veszünk át egy az egyben minden... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása