Sajtófigyelő és ajánló

Felavatták Ádám Jenő szobrát Szigetszentmiklóson.
Forrás:
lakihegyradio.hu

Pállya Celesztin szobrot avattak Nagymaroson
Forrás:
kisdunaujsag.hu

Szabolcs vezérnek állítanak emléket Pusztaszabolcson
Forrás:
feol.hu

ocsovai andrás
2015.06.17. 19:45

Egy érdekes de lehangoló írás:
Lerombolt magyar műemlékek a mai Szlovákia területén
Forrás:
felvidek.ma

Ma, június 16-án avatnak négy domborművet is Hódmezővásárhelyen, Lontay Margit színésznő, Várhelyi Endre operaénekes, Bibó Lajos író és Kenéz Heka Etelka mecénás domborművét.
Forrás:
vasarhelyihirek.hu

Újabb hír a tervezett Makovecz-emlékműről:
index.hu

Pótó János
2015.06.16. 11:03

Domborművet avattak Szombathelyen a Mesevár Óvoda falán.
Forrás:
nyugat.hu

Az I. világháború hőseinek központi emlékművének felállítására kormányhatározat született.
Forrás: Magyar Közlöny 2015. évi 80. szám
magyarkozlony.hu
nol.hu

Újabb, vitát kiváltó szobor avatásának előkészülete:
Forrás:
tablet.magyarnarancs.hu

Kopjafát avattak a horvátzsidányi erdőben:
vaskarika.hu

Holló László-díjat kapott E. Lakatos Aranka szobrászművész.
Forrás:
haon.hu

Tiltakozás a Clark Ádám térre tervezett emlékmű ellen:
nol.hu

Pótó János
2015.06.10. 08:00

Ők is lehettek volna a Lánchíd oroszlánjai:
szubkult.blog.hu

Már megtörtént esemény!
Sopron városa hagyományaihoz híven minden évben az 1921-i népszavazásra emlékezve december 14-én a Hűség Napja alkalmábol rangos kitüntetéseket ad át olyan személyeknek, közösségeknek, akik Sopron hagyományainak kultúrájának megőrzéséért maradandót tettek vagy alkottak. Idén 2014-ben Melocco Miklós kapta Sopron Díszpolgára elismerést.
Az eseményről Sopron város honlapján és a Kisalföld c. (2014.12.22.) napilapban olvasható beszámoló, riport.
A szobrász kötődése a városhoz egyik ismert Melocco Miklós és másokkal közösen készült alkotás az Áttörés szoborkompozíció, valamint Elek apó kútja.
A sopronpusztai Páneurópai Piknik emlékmű nem a népszavazáshoz kapcsolódik.

sopron.hu

Szabolcs Erzsébet
2015.06.08. 15:58

Muhr Ottmár szobor lesz Sopronban a Deák téren. A terv nyilvánossá vált, az avatás ideje még egyenlőre ismeretlen.

Forrás: Cyberpress.hu
cyberpress.hu

Szabolcs Erzsébet
2015.06.08. 15:30

Szobrot emelnek Gavrilo Principnek Belgrádban
Forrás:
magyarszo.com

Szobrot kapott II. János Pál Győrben
Forrás:
origo.hu

Felavatták, de nem beszél a "beszélő szobor":
nol.hu

Pótó János
2015.06.07. 09:18

Gábor, a cikket kérlek tedd át az adott laphoz is, mert itt elmerül, ott meg a helyén lesz és megmarad. Köszönöm.

Pótó János
2015.06.05. 20:20

Péter Zsuzsa cikke a Wallenberg–Dombrovszky-emléktábláról a mai Budai Polgárban:

Verrasztó Gábor
2015.06.05. 15:39

Kétméteres Makovecz Imre-arc készül a budavári Siklóhoz
Forrás:
index.hu

Szobrot kapott báró Amadé László
"Június 3-án avatták fel Iszkaszentgyörgyön, a Nemzeti Kastélyprogramban résztvevő Amadé-Bajzáth-Pappenheim kastély parkjában báró Amadé László költő, kastélybirtokos mellszobrát."
Forrás:
kultura.hu

Akit érdekel az Országház és környéke! Ma jelenik meg "A nevezetes magyar Országház és a tér, ahol áll" című könyv. A nagy méretű album 366 oldalán 445 képet tartalmaz (ebből 122 archív). A mai képeket az egyik szerző, Wachsler Tamás készítette a Kossuth tér átépítése során az elmúlt években. A szöveg Török András munkája -- a szerzőre jellemző oldott, élvezetes stílusban. (Én már olvastam, én lektoráltam.) A szerzők ma (csütörtökön) 18 és 19 óra között, valamint június 7-én (vasárnap) 14 és 15 óra között dedikálnak a Könyvhéten, a Vörösmarty téren az Osiris Kiadó pavilonjában (a Váci utca Vörösmarty téri torkolatától jobbra az első pavilon).

Pótó János
2015.06.04. 07:58

Köszönöm, így a helyén van.

Pótó János
2015.06.02. 21:13

Kösz szépen János, felraktam a szoborhoz.

Kedves Imre, az alábbi hírt és linket kérlek inkább ide tedd fel:
kozterkep.hu

Pótó János
2015.06.02. 20:43

Újabb szobor sérült meg:
kapos.hu

Újabb szoborromgálás:
444.hu

Névadójának kettős évfordulójára emlékezett a Király-König Péter Zeneiskola. Ez alkalommal avatták fel Király-König Péter emléktábláját az iskolában.
Forrás:
szeged.hu

Emlékkövet avat a Budapest–Baross téri Református Egyházközség május 31-én 16 órakor a XIV. kerületi Reiner Frigyes parkban, a Dózsa György út és az Istvánmezei út sarkánál.

Forrás: facebook.com

Verrasztó Gábor
2015.05.29. 11:38

IV. Béla szobrának elhelyezését tervezik Dunakeszi főterére.
dunakeszi-hirhatar.hu

Sajnos máshol is küzdenek a szoborrongálásokkal, szoborlopásokkal:
VMDK: Állítsák fel a Kossuth-szobrot Magyarittabén!
rtv.rs
rtv.rs

Minden türkmének elnöke aranyozott szobrot kapott
Gondolom ide se gyakran jutunk el. :-)
magyarhirlap.hu

Kossuth Lajos mellszobra a Sapientián!
"A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Műszaki és Humántudományok Karán kerül sor Kossuth Lajos mellszobrának felállítására, amelyet Simon János, marosvásárhelyi születésű vegyészmérnök és baráti köre adományozott az egyetemnek."
ms.sapientia.ro

II. János Pál pápának állítottak szobrot Tóthfaluban
pannonrtv.com

Elloptak egy orrszarvú szobrot az Állatkertből, az intézmény a nyilvánosság segítségét kéri
manoprogram.hu

Röghegyiné Anita
2015.05.23. 13:38

Nekem tetszik. Sajdik-függő vagyok.Tuti, hogy megnézem.

Az én véleményemet ismered, már vagy egy éve leveleztünk róla ;)

És ehhez mit szóltok? minimatine.hu :)

Később vettem észre itt (bár nem fesztiválnak titulálnám ), más sajtóból hoztam, elnézést kérek.
De a mottó rám is igaz "Tiszta lélek, tiszta szándék
Akár siker, akár nem…"

kérlek töröld, ezzel együtt.
Köszönöm.

Friss a fórumban

Tudsz róla? Keressük!

Maxell Miklós @ 2019-02-20 15:53

A FORTEPAN-on találtam ezt a képet: fortepan.hu fortepan.hu (Magyarország Monor Kossuth Lajos utca 88., a megyei pártbizottság (ma könyvtár) előcsarnoka, Czellaó... Teljes szöveg

Feltöltési ötletek

Cedrus @ 2019-02-15 12:16

Turista-elődeink domborművei a Bükk-hegységben. Szentlélek, Turista Emlékpark. Ez bakancsos túra. Sajnos nekem egy láncszem hiányzik ahhoz, hogy elmenjek (pedig nagyon szeretnék).
eszaktura.hu

Sajtófigyelő és ajánló

Espl @ 2019-01-23 19:27

Filteren lehetne egy sajtófigyelőt összeállítani
filter.hu

Jogi dolgok

Benkő Gabriella Emese @ 2018-12-09 09:00

Tegnap túráztunk Budapest a II. ker. Széder utcában ott volt ez a műlap: kozterkep.hu
De már nem találtuk a helyén, viszont a házat (most renoválják) falát díszíti egy dombormű. Az alábbi képen látható.

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2018-11-06 08:41

Egyébként azt látom, hogy enyhén, de tartósan javult a helyzet a betöltődési időknél a csütörtöki finomítgatások óta.

Mutatom, hogy néz ki a heti látogatás-számunk az utóbbi 5 évben.

Pólók és rendelés

Benkő Gabriella Emese @ 2018-10-01 09:56

Ha lesz rá mód én is vennék egy M méretű pólót!

Szerkesztői témák

Pál Tamás @ 2018-06-26 09:44

A "saját elgondolás" így tényleg erős itt. Tisztában vagyok vele, hogy a "kinti" szakmai világban sok dologra van jobb és teljesebb megoldás, de ezek átvételét mindig megvitatjuk, és mivel a KT nem egyenlő a szakmai világgal, ezért nem veszünk át egy az egyben minden... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása