Sajtófigyelő és ajánló

Ha sajtótermék a "Köztérkép" itt a helye.
Lehetne technikai kérdés is.
Meg is beszélhetnénk.
Szerkesztői téma is.

Forrás: A "Köztérkép" keresője által kidobott találat.

ocsovai andrás
2014.12.26. 10:50

Sajna a képek mellett szöveg is olvasható, sőt, vélemények is.
Nem is igen a C.R. szoborról, szobrászáról, keletkezésének történetéről.

Ezek a sorok is a 4 méteres labdarúgó szobor alá valók, most karácsony előtt, a szeretet és az ajándékozás jótékonyságát alátámasztandó.

penamadridista.hu
ultrasliberi.hu
nemzetisport.hu
rangado.hu
sport365.hu

ocsovai andrás
2014.12.22. 19:43

A hiperrealizmus másutt is hódít:
kepek.444.hu

Pótó János
2014.12.22. 18:04

2014. december 18-án átadták a felújított Donát-szobrot Kolozsváron.

eletmod.transindex.ro

Jól összeszedték a cikkben az előremutató, modern, kortárs próbálkozásokat -- legalább egyben láthatjuk, köszönjük! :)

Engem is meglepett, egyrészt maga a cikk, másrészt az abszolút pozitív hangja.

Pótó János
2014.12.18. 10:20

Na, ez meglepett! Nem tudtam a cikkről, de úgy látom, nagyon komolyan körbenézett minket a cikkszerző, teljes (és szerintem valósághű) képet festett az ideológiánkról és a céljainkról -- ez ritka :)
Kösz a linket, János.

A múlt heti Népszabadság-cikk nyomán egy újabb cikk rólunk -- meg sok minden másról --, ezúttal Erdélyből:
maszol.ro

Pótó János
2014.12.18. 09:56

Hamarosan szobrot kap Egressy Béni Miskolcon:
m.minap.hu

Szabadkán az eredeti helyére kerül vissza a Szentháromság-szobor.
pannonrtv.com

Szobrok új szerepben:
index.hu

Pótó János
2014.12.16. 18:24

Böszörményi: „A fő probléma nem is az a magyarországi köztéri szobrászattal, hogy botrányosan rossz művek kerülnek ki, hanem az, hogy csak ilyenek készülnek most már, az összes oxigént elszívják.”
m.magyarnarancs.hu

Az érdeklődőknek itt egy cikk Colin Fosterről:
pecsiujsag.hu

Valamikor 1916 körül egy apró faluban a kisbíró dobolja a napi híreket.

- Közhírré tétetik, hogy a mai napon nagy győzelmet arattunk. Az ellenség soraiban 15 közkatona és két tiszt a halottak száma, a sebesültjeiké legalább 30. Továbbá zsákmányoltunk 40 lő- és 50 oldalfegyvert meg két ágyút.

A hallgatóságból valaki megkérdezi:
- Oszt' mondja, Miklós bátyám, mik a mi veszteségeink?

- Hja, fiam - pödörint egyet a bajuszán a kisbíró - azt odaát dobolják.

Akkor most két írás "odaátról".

E hét csütörtöki:
gondola.hu

és a benne hivatkozott írás:
alkotomuveszet.hu

Sans rancune.

Mormogi Papa
2014.12.13. 23:43

Ma, december 12-én Herman Ottó szobrot avattak Szombathelyen:

alon.hu

Nagyon jó, hogy idehoztad :) Fontos gyógyír a humor, és ez itt pl. intő jel is, hogy véletlenül se dobozolódjon be az ember gondolkodása kész sablonokba. A szövegértés, értő olvasás persze macerásabb, több idő kell hozzá, nem elég átsiklani a szövegen. A szerző kortárs képzőművész (film, grafika, amennyire látom), és a groteszk felismerése, megmutatása sem áll távol tőle.
Érdemes észrevenni az apró részleteket - mert pl. "kiáltó" , és nem kilátó- amiben a cseppet sem árnyalatnyi különbségeket rejti el.

Ejj :) a tapírokról kitalálhattuk volna. Mondjuk egy művészi címnek beillik simán. Mint az elefánt, amit lenyelt a kígyó.

Bocsi, de azt hittem egyből kiderül, hogy csak egy ironikus álhírről van szó. Ne vegyétek komolyan, ez is csak egy vicc, mint az egész élet.

Szórád Péter
2014.12.11. 11:22

Nem tudom mitől avul el egy Dámvad szobor a vadasparkban. Pont hogy szerintem ez a modern alkotás nem illik oda!!

Köszönjük a szkennelést & várjuk a feltöltést, ha arra jársz, Péter :)

(azért az a dámvad sem volt olyan rossz, csak, hogy méltatlankodjak egy picit ;] kozterkep.hu )

Kis színes a sok komor méltatlankodás között:

Forrás: Urlich Gábor viccgyáros

Szórád Péter
2014.12.11. 08:04

És akkor itt az eredeti is, bár a címét elrontották (az újságban az volt, hogy "Utcán támad a nemzeties giccs"):
nol.hu
Most egyébként éppen ez a vezető anyag a lapon :-)

Pótó János
2014.12.09. 16:55

Dehogy, annyira nem vészes. Az interjú egyébként csak a nyomtatott lapban van egyelőre, de majd holnap beszkennelem és felteszem ide, hogy az eredetit is lássátok.

Pótó János
2014.12.09. 14:46

Igazad van Ády - de valaki majd csak lefotózza, aki erre jár.

Nem tudom miért nem kéne feltenni, ez is egy köztéri szobor!
Elég kevés alkotás lenne a köztérképen ha csak mindenki azt töltené fel ami tetszik neki.

János jó lenne, ha elkezdenél gondolkodni azon, hogy testőröket fogadj....

Annyiban köztérkép téma, hogy az ilyen szobrokat (s)nem kellene feltenni. Tőlem biztos nem kapjátok meg a Weöres szobrot....

Ugyanannak az interjúnak két interpretációja:
hir24.hu
hunhir.info

Pótó János
2014.12.09. 12:26

Világjelenség. Példa rá, ezer. Nyugaton, keleten, északon (talán kevesebb), délen. Az ellenkezőjére is. Itthon is. Csont, amin rágódni lehet. A vélemények áramlása meg szabad. Köztérkép téma? Lehet, szerintem meg nem.

ocsovai andrás
2014.12.09. 09:55

A görbe tükör is tükör -- csak közben legalább röhögni is lehet. Attól, hogy nevetünk meg könnyebb elviselni, szerintem.

Bizony remek, Anita. ;-)

Pótó János
2014.12.08. 18:29

Minekutána látom, hogy már betlehemes szobor is bekerült a lapra – ajánlom az alábbi megtekintését is: 444.hu

Azt hiszed komolytalan ? Azt hiszed vicces ? Ez véresen komoly, sírni és szégyellni-való - nézz csak körül az országban, hány effélét látsz !!!

9/12 :)
Nem fővárosiként azt hiszem jó arány :)

Röghegyiné Anita
2014.12.08. 17:20

komolytalan de vicces szavazás újabb zsánerszobor állításáról :) index.hu

A 6,34-es átlaghoz képest, nagyon jók vagytok! ;)

12-ből 12! :-)

Pótó János
2014.12.08. 10:48

Nálam is ugyanez volt a helyzet :)

Egyet hibáztam, azt is csak azért mert tudtam hol áll a szobor csak a tér nevére nem emlékeztem ;o)

Hol állnak ezek a budapesti szobrok? velvet.hu Majd mondjátok, kinek hány pontja lett! :]

Igaz, hogy ez szeptemberi hír, de most találtam meg, s mivel "szívemből szól" - megosztom, hogy akit érdekel elolvashassa:
index.hu

Friss a fórumban

Feltöltési ötletek

Maxell Miklós @ 2019-03-22 12:59

A FORTEPAN-on találtam ezt a Kvassay Jenő (mell)szobor képet (a képaláírás szerint: "1969. Magyarország, Budapest VI. Rippl-Rónai utca 26., az Autóközlekedési Technikum udvara. Balra Kvassay Jenő mellszobra.") Erről ki tud bárki bármit is... Teljes szöveg

Tudsz róla? Keressük!

TriM @ 2019-03-21 09:18

Sziasztok! Még új vagyok így remélem jó helyre írok. Pici segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy csornai hagyatékból egy fényképet. A család semmit sem tud róla, kezdve azzal, hogy mikor vagy hol készült. Az utóbbi napokban próbáltam meglévő régi képeslapok alapján... Teljes szöveg

Sajtófigyelő és ajánló

Ády @ 2019-03-06 10:35

"Egy nagy tükröződő izé nyert a józsefvárosi szoborpályázaton Szerintem kifejezetten jól fog kinézni a Triptichon a Corvin sétányon"... Teljes szöveg

Szerkesztői témák

Pál Tamás @ 2019-03-05 19:59

Szerintem igen, '48-as téma ez is. (Hosszabb zárójeles megjegyzésem, ami azonnal ide kívánkozik: Persze így indul minden tágítás és szabály-szétesés. Állunk elébe :) Azt gondolom személy szerint, hogy nagyjából 30 nap kell, és oda jutunk, hogy a "háborús"... Teljes szöveg

Jogi dolgok

Benkő Gabriella Emese @ 2018-12-09 09:00

Tegnap túráztunk Budapest a II. ker. Széder utcában ott volt ez a műlap: kozterkep.hu
De már nem találtuk a helyén, viszont a házat (most renoválják) falát díszíti egy dombormű. Az alábbi képen látható.

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2018-11-06 08:41

Egyébként azt látom, hogy enyhén, de tartósan javult a helyzet a betöltődési időknél a csütörtöki finomítgatások óta.

Mutatom, hogy néz ki a heti látogatás-számunk az utóbbi 5 évben.

Pólók és rendelés

Benkő Gabriella Emese @ 2018-10-01 09:56

Ha lesz rá mód én is vennék egy M méretű pólót!

Fórum kezdőlap megnyitása