Sajtófigyelő és ajánló

Az Artportal átalakulásával kapcsolatban még: a webcímek logikája is változott, így a korábbi alkotó linkeléseink meghaltak. De ne kezdjetek módosításokba, meg fogom oldani programmal, hogy minden leírásban, kommentben és forrás mezőben + az alkotólapokon linkelt Artportalos művész adatlap linkje megjavuljon.
Ezt a héten csinálom, utána írok megint.

5-ből 5 nincs (elküldtem). Azóta +1 (Meszlényi János).

Göröntsér Vera
2017.07.16. 18:52

A visszajelzés alapján az Artportal lexikonja továbbra is változatlan formában működik. Amennyiben a köztéri műveknél hiányokat láttok folyamatosan - írjatok nekem belsőt erről, és rákérdezek pontosan azokra.
Köszi!

:)
Nem azon élnek, mert a KT-nek saját külön szerver(eke)t üzemeltetek, így hát tudom, mit tartok rajta ;)

Viszont eléggé elszomorít ez az artportalos helyzet, megpróbálok utánajárni, hogyan lehetne ezt mégis valahogy használni a jövőben.

Gyászos az új - most látható - "artportál" adatbázisa.(nincs)

ocsovai andrás
2017.07.16. 09:22

...ki kell várni a végét! Előfordulhat, hogy ők is azon a szerveren élnek ahol a "Köztérkép".

ocsovai andrás
2017.07.15. 20:38

Az Artportal újabb változáson ment át. A lexikonról szóló lényegi összefoglaló: "Az itt található adatbázis a Kortárs Magyar Művészeti Lexikon (I-III., 1993-20 – 01, főszerk.: Fitz Péter) címszavaira épül. Kereshet benne ... Az adatbázis rendszeres karbantartása befejeződött, az itt található anyag bővítését, frissítését lezártuk."
A "bővítés" megdöbbentő: az egyes alkotóknál nem jelenik meg a köztéri művek listája!
Tehát, ajánlom helyette a forrás lexikont (lassú!!!): tankonyvtar.hu – amíg elérhető

Göröntsér Vera
2017.07.15. 17:43

Szőke Gábor Miklós! Már vártam őket :)

Új állatszobrok Budapesten: index.hu

Pótó János
2017.07.14. 14:57

Fórum.
Sajtófigyelő és ajánló.
Tudsz róla? Keressük!

Figyelem a sajtót. Nem a mait. A régit.
Tegnap kerestem egy szobrot. Tudsz róla?

Az indíték:
library.hungaricana.hu

Bemásolom:
"Visszaérkezés a szülőföldre
MIKUS SÁNDOR GÖDI SZOBRA
Homérosz vagy Petőfi születésének helyéért versengtek a görög városok, illetve a m agyar települések. Mikus Sándor esetében is megismétlődött e vonzó vita, melynek oka az életmű nagysága. Mikus Sándor a lexikonok adatai szerint Sződön látta meg a napvilágot, saját megjegyzése alapján a gödi Ilka majorban született, Sződön csak anyakönyvezték a tényt.
Mindennek a közlése önmaga fontosságán túl azért időszerű, mert nemrégen avatták fel szülőhelyén, Gödön egyik alkotását, az Országos Villamos Távvezeték Vállalat területén, az irodarész belső kertjében. Fű, kaktusz és fenyőfák övezik a medencét, amelynek peremén helyezkedik el Mikus Sándor pompás bronz- aktja, mely a tájon első felállított szobra. A kert szíve az asszonyi szépség a maga sértetlen ifjúságával, örömsugárzó formáinak tökéletességével. Az arányok harmóniája a szoborban is biztosított, de nagysága megegyezik a kert és az épület léptékével éppen a szobrászat és építészet hatékony szövetsége eredményeként. Nem a medence szökőkút ja a forrás,' hanem a nő, aki szépségének tökélyével megfürdet minket álmok zuhatagával, elhinti bennünk a mindennél fontosabb alkotó türelmetlenséget, s közben önnön látványával boldogít.
Málnást István gondnok említi, hogy sokan nézik az OVIT dolgozói közül a szobrot, s többször előfordul, hogy virágot helyeznek a talapzatra. Megismétlődik Heine esete, öt a Milói Vénusz, az esete, a gödi m unkásokat Mikus Sándor szobra ejti csodálatba. S ebben a mozzanatban rádöbbenünk egy fontos összefüggésre. Mikus Márton számadó juhász a szobrász nagyapja, Mikus Sándor, a művész édesapja erdőkerülő volt valaha Új Bécsán, Ilka majorban, s az unoka, a fiú országos hírű alkotó lett. Kossuth-díjas Kiváló művész, akit messze földön ismernek. Mozdult az idő nálunk, mozdul a világon, nem vesznek el többé a tehetség energiái, hanem teljesednek. Mikus Sándor példája is igazolja ezt, aki szoborral érkezett vissza Gödre, ahonnan mezítlábas gyerekként indult, ahol először látott fehér ökröket inni a gémeskút vizéből, ahol először pillantott meg evezősöket a Dunán, ahol megkomponálódtak szobrokká emelkedő álmai.
Losonci Miklós "

A helyszínt megtaláltam. A Mikus szobrot nem. A rendészekig jutottam el. Négyük közül egy emlékezett rá, - már régen elvitték valahová.

Vajon hová?
Egy "más kép" igazolandó, hogy ott jártam.

ocsovai andrás
2017.07.11. 17:59

Néhány Gera Katalin alkotás amelyek még nem szerepelnek a Köztérképen.

Szabó Pál (portrédombormű, bronz, 1972, Biharugra)
Zrínyi Miklós és Deák Ferenc (portrédombormű, 1975-76, Hódmezővásárhely)
Széchényi Ferenc portrészobra (bronz, 1985, Kaposvár, Kereskedelmi és Hitelbank)
Berzsenyi Dániel (portrédombormű, bronz, 1986, Marcali)
Gyíkos díszkút (bronz, mészkő, 1987, Barcs)
Tóth Lajos mellszobra (bronz, 1988, Kaposvár, Rippl-Rónai Múzeum)
II. világháborús emlékmű (bronz, mészkő, 1990, Somogyszentpál)
Áchim András (portrédombormű, 1967, Szabadkígyós)

ocsovai andrás
2017.06.21. 17:03

Lassan kezdődik a film kozterkep.hu

Ma este 8 körül, gondolom a hírek után kezdődik a Kossuth Rádióban a "Belépő" c. műsor. Ebben beszélgetünk pár percet a Különutak kiállítás kapcsán a riporterrel és 2 kurátorral. A Köztérképről is esik néhány szó, de átfogó betekintést kaphattok a kiállításról is. Utólag itt lesz hallgatható majd: mediaklikk.hu

UI: a cikk is készül már, amiben a kiállításos együttműködésről számolok be... :)

Jó ez a szobor! Milyen szobor???
Absztrakt köztéri alkotásokról nyílt kiállítás a Kiscelli és a Kassák Múzeumban index.hu

Háborús emlékművek felújítása napjainkban.
Gyakorlatilag részleges adatbázis, fotókkal.
444.hu
innen lehet sorban kibogarászni:
elsovilaghaboru.com

Mégsem lesz Horthy-szobor Perkátán: 444.hu

Pótó János
2017.05.15. 20:42

Egy ideiglenes gigaszobor Velencében -- ha valaki a nyáron arra járna: tablet.hvg.hu

Pótó János
2017.05.15. 20:39

VII. Szoborünnep, hamarosan...

Verrasztó Gábor
2017.05.14. 21:18

Szusza Ferenc.

Pótó János
2017.05.12. 08:19

magyarhirlap.hu

Felavattak Szusz Ferenc szobrát Újpesten.

ocsovai andrás
2017.05.11. 21:09

Hogy lesz egy középszerű zsánerszoborból világraszóló ikon? Az üzletember, aki túlélte 9/11-t: tinkmara.com

Szeifert Natália
2017.05.11. 19:22

Épp most olvastam. Elkeserítő.

Szeifert Natália
2017.05.11. 19:19

Szomorú történet egy most felállított és avatás előtt lebontott Guág-emlékműről: 444.hu

Pótó János
2017.05.11. 14:53

Szegedi végzős szobrász az ország legjobb rajzolója. Tanára: Bánvölgyi László szobrász. delmagyar.hu

Horthy-szobrot avatnak tíz nap múlva Perkátán: 444.hu

Pótó János
2017.05.10. 07:50

Elkészült Szőke Gábor Miklós 12 méteres sólyomszobra az NFL-stadionnál. Ha valaki Atlantába jár, vadássza le nekünk :o) ;o) index.hu

Gigantikus installációk kerülnek a Dunára
Hamarosan Farkas Zsófia óriásszobrai lebegnek a folyón index.hu

Bátor lány szobra a Wall Streeten:
index.hu

Pótó János
2017.04.13. 07:50

Elhunyt Bobály Attila szobrászművész.
nhc24.hu
A Köztérképen látható életműve:
kozterkep.hu

ocsovai andrás
2017.04.12. 20:04

És tényleg! origo.hu

Hajléktalan Jézus szobra a Horváth Mihály téren:
444.hu

Pótó János
2017.04.12. 12:58

Domborművet kapott a Mágus Győrben sztarklikk.hu

László Ferenc
2017.03.27. 08:14

:)

Dr. Pinczés Sándor
2017.03.13. 20:46

Új szobor -- és lehet kutatni, hogy mi is ez, mert a cikk erről nem igazán számol be: 444.hu

Pótó János
2017.03.13. 20:15

ocsovai andrás
2017.03.04. 19:41

A Szabó Ivánról szóló bejegyzésembe belerejtettem alapító atyánkat is, a figyelmes olvasó könnyen megtalálja :-)

csuhai.com

Csuhai István
2017.02.22. 22:48

Ez nagyon szórakoztató és mulatságos történet! Vagy inkább tragikomikus.
Ezen műlaphoz csatlakozó esemény::
kozterkep.hu

Keszthelyi Sándor
2017.02.16. 12:58

Beherbálozva lopta el a rézműalkotást Szombathely közepéről, de a bíróságon lenyomott standupja volt csak igazán erős

nyugat.hu

Orbán Róbert
2017.02.16. 11:13

Gulag-emlékmű készül: 444.hu és itt tablet.hvg.hu

Pótó János
2017.02.07. 08:25

Gyászhír: Kilencven éves korában elhunyt ifjabb Szabó István, kétszeres Munkácsy-díjas szobrászművész
inforadio.hu

Szórád Péter
2017.01.27. 20:37

Itt már közzétettem: kozterkep.hu

Pótó János
2017.01.25. 20:46

Megszavazták a Jobbik javaslatát: Lukács György helyett Szent Istvánnak lesz szobra a XIII. kerületbe
A forrás nem közzétehető a lapon.

ocsovai andrás
2017.01.25. 20:38

<< előző 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 utolsó >
Friss a fórumban

Feltöltési ötletek

Pótó János @ 2017-07-25 10:38

A Szabadság téren megjelent egy kis béka-szobor: facebook.com

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2017-07-21 17:47

Sikerült elvégezni az Artportal linkek cseréjét! :) Ez azt jelenti, hogy a régi linkelési logikát cca. 2500 helyen újra cseréltem, így már menni fognak a régi linkek is, amik az artportálos megújulás óta "Az oldal nem található, 404-es hiba" - lapra... Teljes szöveg

Szerkesztői témák

Cedrus @ 2017-07-17 08:11

Tamás, köszönöm a választ. Igen, a változás egy örök körforgás.

Sajtófigyelő és ajánló

Pál Tamás @ 2017-07-17 07:56

Az Artportal átalakulásával kapcsolatban még: a webcímek logikája is változott, így a korábbi alkotó linkeléseink meghaltak. De ne kezdjetek módosításokba, meg fogom oldani programmal, hogy minden leírásban, kommentben és forrás mezőben + az alkotólapokon linkelt... Teljes szöveg

Tudsz róla? Keressük!

Pótó János @ 2017-04-30 11:10

A "harckocsicska" kint is van az Indexen: index.hu

Jogi dolgok

Pál Tamás @ 2015-08-04 09:45

Kösz a jelzést, rájuk írtam.

Pólók és rendelés

Pál Tamás @ 2015-03-27 08:51

A pólógyártást egyelőre leállítottam, mert sajnos a kis darabszám miatt úgy megdrágította a gyártó a költséget, hogy a dolog a megfizethetetlen kategóriába került, nincs értelme az egésznek. Már elkezdtem egy pólóboltot itt, de ha valaki szeretne segíteni benne,... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása