Sajtófigyelő és ajánló

szabadsag.ro
Kolozsvár, Jósika-címer

ocsovai andrás
2017.11.19. 19:57

Itt még a szobrászt is megnevezik: 444.hu

Pótó János
2017.11.10. 18:20

Holnap avatják Bud Spencer szobrát: hvg.hu

Pótó János
2017.11.10. 17:13

Elkészült az utolsó színes fal – véget ért az idei Színes Város Fesztivál welovebudapest.com

Forrás: Fotó: Farkas András

kvizpart.hu

...mérd meg magad!

ocsovai andrás
2017.10.28. 20:58

Köszönöm!

Jelzek itt is a képek miatt.
Nem a te problémád, jelzek a szöveg miatt is, csak kevés az időm ezekre a kommunikációkra. Sajnálom...

Igen, akkor ezt elnéztem.
Marad az én egyéni problémám.
És ez (pl.?) szubkult.blog.hu

Göröntsér Vera
2017.10.27. 18:55

A cikk végén felsorolásra kerültek a fotósok, ezzel megfelel a jogi nyilatkozatunknak. Ennél többre, részletesebb megkövetelésekre már nincs kapacitásom sajnos, de bátran jelezd a blog szerzőjének, ha további aggályaid vannak.

Hááát. Utóbbiban nincsenek nevek a képeknél, de idézőjelek sem (?)

Göröntsér Vera
2017.10.27. 17:43

Sziasztok, itt és a Vera által említett blog esetében is pozitív rendezés történt.

Mi lesz a sorsa a 3-as metró műalkotásainak?
Nagynevű művészek alkotásaival vannak tele az állomások, amelyeket néha észre sem veszünk. De vajon mi lesz sorsuk a felújítás után? index.hu

Forrás: urbanista

Köszi, írok neki is.

Akkor jelzem ezt a blogbejegyzést (és ezen a lapon több cikket hasonlóan).
Itt is mindössze az átvett, de vízjeles képek szerepelnek. A cikk alján a forrás: Köztérképről (még csak névsor sincs). szubkult.blog.hu
De pl. a szövegben felismerhetően több mondat "betűhíven" a műlapomról (Houdini) származik, ami ugye plágium.

Göröntsér Vera
2017.10.23. 10:48

Köszi a jelzést, írtam nekik. Tudósítok, ha van eredmény.

Nagyon köszönöm a figyelmed!!! Én is igénybe vettem az írásukat. A lapokra töltöttem az elképzeléseiket, terveiket.

ocsovai andrás
2017.10.21. 17:12

Az M3-as metró felújításának külön honlapja van, ahol - nagyon szimpatikus gondolatként - külön aloldalt szántak a "műemlékeknek", vagyis a metró köztéri műalkotásainak.

Látom, kivétel nélkül az összes kép a Köztérképről került fel, a vízjel jól látszik. de meg nem említették volna a forrást, a kép készítőit és be nem linkelték volna a műlapot:

m3felujitas.hu

Érdemes lenne szólni nekik, hogy használják nyugodtan, de azért írják már oda, hogy honnan van...

Kortárs szobrok kritikája. Manapság ritka dolog, de lehet, hogy csak én nem találkozom vele.

"Nálunk megint a járdára bronzolt valaki!!!"

ujnepszabadsag.blog.hu

Az ukrán Alexander Milov monumentális 16 méter hosszú és 10 méter magas műalkotása, a LOVE, Válra érkezett.

origo.hu

Hatméteres női alak a Lánchídnál – pop-up köztéri szobor került a Széchenyi térre welovebudapest.com

Forrás: welovebudapest.com

Szobor Janus Pannoniusnak Padovában: mult-kor.hu

facebook.com

Örömöt okozó esemény.

kozterkep.hu

ocsovai andrás
2017.10.09. 15:29

Holnap avatják a Ferencvárosban: index.hu

Pótó János
2017.09.28. 06:56

Szobrot kap Brigitte Bardot Saint Tropezben: index.hu

Pótó János
2017.09.27. 08:47

A bor és a mámor istene került fel a Színes Város Fesztivál legújabb tűzfalár welovebudapest.com

Szobrot kapott Kalasnyikov: mult-kor.hu

Világ legnagyobb katonaszobra, Pákozdon
index.hu

Röghegyiné Anita
2017.09.18. 17:13

Ezt a műlapja alá kéne írni, ahogy a másikat is. Mivel egy konkrét alkotásról szól, ami nálunk megtalálható!

Megcsonkították Kecskeméten Szervátiusz Tibor Kodály Intézet előtti Csak tiszta forrásból című bronz alkotását: ellopták a Bartók Bélát ábrázoló kis szobrot, helyét már csak egy csavar jelzi. Így Kodály Zoltán alakja jelenleg egyedül látható. baon.hu

László Ferenc
2017.09.17. 01:28

Hazatért a szolnoki Gördeszkás fiú, miután „megjavították” a deszkáját szoljon.hu

László Ferenc
2017.09.17. 01:26

A hatalmas szobor a világ első egész alakos Bud Spencer szobra lesz, és a Corvin-negyedben kap majd helyet, és a tervek szerint október 31-én avatják fel. welovebudapest.com

Óriási Bud Spencer-szobor áll hamarosan a budapesti Corvin sétányon
Az egész alakos szobor Tasnádi Szandra szobrászművész munkája, aki saját maga ajánlotta fel művét az önkormányzatnak szeretlekmagyarorszag.hu

Érdekes vita egy készülő pesti szoborról: index.hu

Pótó János
2017.08.01. 07:39

Ok! De akkor is így talán informatívabb lenne:

A Belvárosi Plébániatemplom szervezésében magyar nyelvű idegenvezetés a templomban: facebook.com

Andrással leveleztem, korrigáltam a linket.

Kedves András!

Olyan jól esne hogy ha az ilyen linkek elé írnál egy mondatot hogy mit is lehet ott találni. Mert rákattintva most se jöttem rá mit is szerettél volna megmutatni! Gondolom nem az orgonaversenyt.

Köszönettel, Ády

Az Artportal átalakulásával kapcsolatban még: a webcímek logikája is változott, így a korábbi alkotó linkeléseink meghaltak. De ne kezdjetek módosításokba, meg fogom oldani programmal, hogy minden leírásban, kommentben és forrás mezőben + az alkotólapokon linkelt Artportalos művész adatlap linkje megjavuljon.
Ezt a héten csinálom, utána írok megint.

5-ből 5 nincs (elküldtem). Azóta +1 (Meszlényi János).

Göröntsér Vera
2017.07.16. 18:52

A visszajelzés alapján az Artportal lexikonja továbbra is változatlan formában működik. Amennyiben a köztéri műveknél hiányokat láttok folyamatosan - írjatok nekem belsőt erről, és rákérdezek pontosan azokra.
Köszi!

:)
Nem azon élnek, mert a KT-nek saját külön szerver(eke)t üzemeltetek, így hát tudom, mit tartok rajta ;)

Viszont eléggé elszomorít ez az artportalos helyzet, megpróbálok utánajárni, hogyan lehetne ezt mégis valahogy használni a jövőben.

<< előző 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 utolsó >
Friss a fórumban

Sajtófigyelő és ajánló

ocsovai andrás @ 2017-11-19 19:57

szabadsag.ro
Kolozsvár, Jósika-címer

Jogi dolgok

Dr. Pinczés Sándor @ 2017-11-16 16:41

Értem, köszönöm...

Technikai kérdések, újdonságok

Dr. Pinczés Sándor @ 2017-11-15 21:59

Ide írom, ide való - köszönöm a tiszteletreméltó beismerést. Látom is, hogy jelenleg heti 3 valós publikációm van. Ha oda jutok - ígéretemnek megfelelően - törlöm az inkriminált műlapot ami: Szentháromság-szobor; Magyarkanizsa (Kanjiža); Műlap AZ: 32692. Törlés... Teljes szöveg

Feltöltési ötletek

Cedrus @ 2017-10-22 07:26

Szombathely Dobó SE, Németh Pál mellszobor avatás 2017. június. Alkotó: Kékesi Gábor körmendi szobrászművész nyugat.hu

Szerkesztői témák

László Mária @ 2017-10-10 11:43

Nincs mit, András.

Tudsz róla? Keressük!

ocsovai andrás @ 2017-08-17 21:16

Sok szép magyar szóval megköszönöm a segítségét annak aki megfejti, felismeri ezt a "mesterjegyet"!

Nagyon szépen köszönöm!

Pólók és rendelés

Pál Tamás @ 2015-03-27 08:51

A pólógyártást egyelőre leállítottam, mert sajnos a kis darabszám miatt úgy megdrágította a gyártó a költséget, hogy a dolog a megfizethetetlen kategóriába került, nincs értelme az egésznek. Már elkezdtem egy pólóboltot itt, de ha valaki szeretne segíteni benne,... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása