Sajtófigyelő és ajánló

A bor és a mámor istene került fel a Színes Város Fesztivál legújabb tűzfalár welovebudapest.com

Szobrot kapott Kalasnyikov: mult-kor.hu

Világ legnagyobb katonaszobra, Pákozdon
index.hu

Röghegyiné Anita
2017.09.18. 17:13

Ezt a műlapja alá kéne írni, ahogy a másikat is. Mivel egy konkrét alkotásról szól, ami nálunk megtalálható!

Megcsonkították Kecskeméten Szervátiusz Tibor Kodály Intézet előtti Csak tiszta forrásból című bronz alkotását: ellopták a Bartók Bélát ábrázoló kis szobrot, helyét már csak egy csavar jelzi. Így Kodály Zoltán alakja jelenleg egyedül látható. baon.hu

László Ferenc
2017.09.17. 01:28

Hazatért a szolnoki Gördeszkás fiú, miután „megjavították” a deszkáját szoljon.hu

László Ferenc
2017.09.17. 01:26

A hatalmas szobor a világ első egész alakos Bud Spencer szobra lesz, és a Corvin-negyedben kap majd helyet, és a tervek szerint október 31-én avatják fel. welovebudapest.com

Óriási Bud Spencer-szobor áll hamarosan a budapesti Corvin sétányon
Az egész alakos szobor Tasnádi Szandra szobrászművész munkája, aki saját maga ajánlotta fel művét az önkormányzatnak szeretlekmagyarorszag.hu

Érdekes vita egy készülő pesti szoborról: index.hu

Pótó János
2017.08.01. 07:39

Ok! De akkor is így talán informatívabb lenne:

A Belvárosi Plébániatemplom szervezésében magyar nyelvű idegenvezetés a templomban: facebook.com

Andrással leveleztem, korrigáltam a linket.

Kedves András!

Olyan jól esne hogy ha az ilyen linkek elé írnál egy mondatot hogy mit is lehet ott találni. Mert rákattintva most se jöttem rá mit is szerettél volna megmutatni! Gondolom nem az orgonaversenyt.

Köszönettel, Ády

Az Artportal átalakulásával kapcsolatban még: a webcímek logikája is változott, így a korábbi alkotó linkeléseink meghaltak. De ne kezdjetek módosításokba, meg fogom oldani programmal, hogy minden leírásban, kommentben és forrás mezőben + az alkotólapokon linkelt Artportalos művész adatlap linkje megjavuljon.
Ezt a héten csinálom, utána írok megint.

5-ből 5 nincs (elküldtem). Azóta +1 (Meszlényi János).

Göröntsér Vera
2017.07.16. 18:52

A visszajelzés alapján az Artportal lexikonja továbbra is változatlan formában működik. Amennyiben a köztéri műveknél hiányokat láttok folyamatosan - írjatok nekem belsőt erről, és rákérdezek pontosan azokra.
Köszi!

:)
Nem azon élnek, mert a KT-nek saját külön szerver(eke)t üzemeltetek, így hát tudom, mit tartok rajta ;)

Viszont eléggé elszomorít ez az artportalos helyzet, megpróbálok utánajárni, hogyan lehetne ezt mégis valahogy használni a jövőben.

Gyászos az új - most látható - "artportál" adatbázisa.(nincs)

ocsovai andrás
2017.07.16. 09:22

...ki kell várni a végét! Előfordulhat, hogy ők is azon a szerveren élnek ahol a "Köztérkép".

ocsovai andrás
2017.07.15. 20:38

Az Artportal újabb változáson ment át. A lexikonról szóló lényegi összefoglaló: "Az itt található adatbázis a Kortárs Magyar Művészeti Lexikon (I-III., 1993-20 – 01, főszerk.: Fitz Péter) címszavaira épül. Kereshet benne ... Az adatbázis rendszeres karbantartása befejeződött, az itt található anyag bővítését, frissítését lezártuk."
A "bővítés" megdöbbentő: az egyes alkotóknál nem jelenik meg a köztéri művek listája!
Tehát, ajánlom helyette a forrás lexikont (lassú!!!): tankonyvtar.hu – amíg elérhető

Göröntsér Vera
2017.07.15. 17:43

Szőke Gábor Miklós! Már vártam őket :)

Új állatszobrok Budapesten: index.hu

Pótó János
2017.07.14. 14:57

Fórum.
Sajtófigyelő és ajánló.
Tudsz róla? Keressük!

Figyelem a sajtót. Nem a mait. A régit.
Tegnap kerestem egy szobrot. Tudsz róla?

Az indíték:
library.hungaricana.hu

Bemásolom:
"Visszaérkezés a szülőföldre
MIKUS SÁNDOR GÖDI SZOBRA
Homérosz vagy Petőfi születésének helyéért versengtek a görög városok, illetve a m agyar települések. Mikus Sándor esetében is megismétlődött e vonzó vita, melynek oka az életmű nagysága. Mikus Sándor a lexikonok adatai szerint Sződön látta meg a napvilágot, saját megjegyzése alapján a gödi Ilka majorban született, Sződön csak anyakönyvezték a tényt.
Mindennek a közlése önmaga fontosságán túl azért időszerű, mert nemrégen avatták fel szülőhelyén, Gödön egyik alkotását, az Országos Villamos Távvezeték Vállalat területén, az irodarész belső kertjében. Fű, kaktusz és fenyőfák övezik a medencét, amelynek peremén helyezkedik el Mikus Sándor pompás bronz- aktja, mely a tájon első felállított szobra. A kert szíve az asszonyi szépség a maga sértetlen ifjúságával, örömsugárzó formáinak tökéletességével. Az arányok harmóniája a szoborban is biztosított, de nagysága megegyezik a kert és az épület léptékével éppen a szobrászat és építészet hatékony szövetsége eredményeként. Nem a medence szökőkút ja a forrás,' hanem a nő, aki szépségének tökélyével megfürdet minket álmok zuhatagával, elhinti bennünk a mindennél fontosabb alkotó türelmetlenséget, s közben önnön látványával boldogít.
Málnást István gondnok említi, hogy sokan nézik az OVIT dolgozói közül a szobrot, s többször előfordul, hogy virágot helyeznek a talapzatra. Megismétlődik Heine esete, öt a Milói Vénusz, az esete, a gödi m unkásokat Mikus Sándor szobra ejti csodálatba. S ebben a mozzanatban rádöbbenünk egy fontos összefüggésre. Mikus Márton számadó juhász a szobrász nagyapja, Mikus Sándor, a művész édesapja erdőkerülő volt valaha Új Bécsán, Ilka majorban, s az unoka, a fiú országos hírű alkotó lett. Kossuth-díjas Kiváló művész, akit messze földön ismernek. Mozdult az idő nálunk, mozdul a világon, nem vesznek el többé a tehetség energiái, hanem teljesednek. Mikus Sándor példája is igazolja ezt, aki szoborral érkezett vissza Gödre, ahonnan mezítlábas gyerekként indult, ahol először látott fehér ökröket inni a gémeskút vizéből, ahol először pillantott meg evezősöket a Dunán, ahol megkomponálódtak szobrokká emelkedő álmai.
Losonci Miklós "

A helyszínt megtaláltam. A Mikus szobrot nem. A rendészekig jutottam el. Négyük közül egy emlékezett rá, - már régen elvitték valahová.

Vajon hová?
Egy "más kép" igazolandó, hogy ott jártam.

ocsovai andrás
2017.07.11. 17:59

Néhány Gera Katalin alkotás amelyek még nem szerepelnek a Köztérképen.

Szabó Pál (portrédombormű, bronz, 1972, Biharugra)
Zrínyi Miklós és Deák Ferenc (portrédombormű, 1975-76, Hódmezővásárhely)
Széchényi Ferenc portrészobra (bronz, 1985, Kaposvár, Kereskedelmi és Hitelbank)
Berzsenyi Dániel (portrédombormű, bronz, 1986, Marcali)
Gyíkos díszkút (bronz, mészkő, 1987, Barcs)
Tóth Lajos mellszobra (bronz, 1988, Kaposvár, Rippl-Rónai Múzeum)
II. világháborús emlékmű (bronz, mészkő, 1990, Somogyszentpál)
Áchim András (portrédombormű, 1967, Szabadkígyós)

ocsovai andrás
2017.06.21. 17:03

Lassan kezdődik a film kozterkep.hu

Ma este 8 körül, gondolom a hírek után kezdődik a Kossuth Rádióban a "Belépő" c. műsor. Ebben beszélgetünk pár percet a Különutak kiállítás kapcsán a riporterrel és 2 kurátorral. A Köztérképről is esik néhány szó, de átfogó betekintést kaphattok a kiállításról is. Utólag itt lesz hallgatható majd: mediaklikk.hu

UI: a cikk is készül már, amiben a kiállításos együttműködésről számolok be... :)

Jó ez a szobor! Milyen szobor???
Absztrakt köztéri alkotásokról nyílt kiállítás a Kiscelli és a Kassák Múzeumban index.hu

Háborús emlékművek felújítása napjainkban.
Gyakorlatilag részleges adatbázis, fotókkal.
444.hu
innen lehet sorban kibogarászni:
elsovilaghaboru.com

Mégsem lesz Horthy-szobor Perkátán: 444.hu

Pótó János
2017.05.15. 20:42

Egy ideiglenes gigaszobor Velencében -- ha valaki a nyáron arra járna: tablet.hvg.hu

Pótó János
2017.05.15. 20:39

VII. Szoborünnep, hamarosan...

Verrasztó Gábor
2017.05.14. 21:18

Szusza Ferenc.

Pótó János
2017.05.12. 08:19

magyarhirlap.hu

Felavattak Szusz Ferenc szobrát Újpesten.

ocsovai andrás
2017.05.11. 21:09

Hogy lesz egy középszerű zsánerszoborból világraszóló ikon? Az üzletember, aki túlélte 9/11-t: tinkmara.com

Szeifert Natália
2017.05.11. 19:22

Épp most olvastam. Elkeserítő.

Szeifert Natália
2017.05.11. 19:19

Szomorú történet egy most felállított és avatás előtt lebontott Guág-emlékműről: 444.hu

Pótó János
2017.05.11. 14:53

Szegedi végzős szobrász az ország legjobb rajzolója. Tanára: Bánvölgyi László szobrász. delmagyar.hu

Horthy-szobrot avatnak tíz nap múlva Perkátán: 444.hu

Pótó János
2017.05.10. 07:50

Elkészült Szőke Gábor Miklós 12 méteres sólyomszobra az NFL-stadionnál. Ha valaki Atlantába jár, vadássza le nekünk :o) ;o) index.hu

Gigantikus installációk kerülnek a Dunára
Hamarosan Farkas Zsófia óriásszobrai lebegnek a folyón index.hu

Bátor lány szobra a Wall Streeten:
index.hu

Pótó János
2017.04.13. 07:50

Elhunyt Bobály Attila szobrászművész.
nhc24.hu
A Köztérképen látható életműve:
kozterkep.hu

ocsovai andrás
2017.04.12. 20:04

<< előző 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 utolsó >
Friss a fórumban

Szerkesztői témák

Orbán Róbert @ 2017-09-25 20:28

Számomra a véleménynyilvánítás és a választás szabadsága fontosabb igazodási pont, mint a paraméterezés esetleges problémái. Az, hogy minek tekintjük a puttót és a Szentlelket világnézetünkkel összefüggő kérdések. Nem omlana össze a köztérkép, ha az ilyen és... Teljes szöveg

Sajtófigyelő és ajánló

Ády @ 2017-09-25 12:25

A bor és a mámor istene került fel a Színes Város Fesztivál legújabb tűzfalár welovebudapest.com

Feltöltési ötletek

Pál Tamás @ 2017-08-30 16:14

Átmeneti felállítás a Judo VB alatt a fővárosi Széchenyi téren. Utána viszik az olimpiai központba.
Infók: judoinfo.hu
Az alkotó: zoltanfl.com

Tudsz róla? Keressük!

ocsovai andrás @ 2017-08-17 21:16

Sok szép magyar szóval megköszönöm a segítségét annak aki megfejti, felismeri ezt a "mesterjegyet"!

Nagyon szépen köszönöm!

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2017-07-21 17:47

Sikerült elvégezni az Artportal linkek cseréjét! :) Ez azt jelenti, hogy a régi linkelési logikát cca. 2500 helyen újra cseréltem, így már menni fognak a régi linkek is, amik az artportálos megújulás óta "Az oldal nem található, 404-es hiba" - lapra... Teljes szöveg

Jogi dolgok

Pál Tamás @ 2015-08-04 09:45

Kösz a jelzést, rájuk írtam.

Pólók és rendelés

Pál Tamás @ 2015-03-27 08:51

A pólógyártást egyelőre leállítottam, mert sajnos a kis darabszám miatt úgy megdrágította a gyártó a költséget, hogy a dolog a megfizethetetlen kategóriába került, nincs értelme az egésznek. Már elkezdtem egy pólóboltot itt, de ha valaki szeretne segíteni benne,... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása