Tudsz róla? Keressük!

NEM SZÜKSÉGES KERESNI!

Ott vannak, csak bejelentkezős engedély szükséges! Városligeti fasor 47-49. E lap kertjében:kozterkep.hu
kozterkep.hu

ocsovai andrás
2017.03.02. 14:44

Róbert! Ezt a linket a műlapja alá kéne rakni, mert majd ott lehet később jobban megtalálni.

Megpróbálok szerezni képet, aztán feltöltöm.

Van még legalább egy tucat, amit az elmúlt 20 évben bontottak le. Kettő vagy három kivételével nincs közvetlen politikai vonatkozásuk ....

Orbán Róbert
2017.02.16. 11:10

Pedig szép volt! Van archív fotó, így fel kéne hozzánk is rakni Róbert!

Nyomtalanul eltűnt egy dombormű Szombathelyen?

hirlevelplusz.hu

Orbán Róbert
2017.02.13. 08:36

Az oldalra és Jánosra hivatkozva szeretlekmagyarorszag.hu

Röghegyiné Anita
2017.01.25. 19:36

És már a 444-en is:
444.hu

Pótó János
2017.01.25. 15:02

Már az urbanistán is kint van, csak most nem tudok linkelni 😉

Pótó János
2017.01.25. 13:35

A kép alapján egyértelműen egypetéjű ikrek. De hogy kerülhetett Budapestre?

Pótó János
2017.01.25. 10:44

Ezt találtam:
"November 29-én késő este új miniszobor került fel az Ung-partra a Filharmónia közelében. A folyópart új látványossága, s egyben a horgászok szerencsehozója ezentúl A nagy Ho-Ho-Horgász híres Főkukaca lesz.
Főkukacot bronzból készítette Mihajlo Kolodko. Ez már a 27. miniszobor a megyeszékhelyen. Fegyir Sándor turisztikai szakember elmondása szerint Főkukac a horgászok talizmánja lesz Ungváron, s minden horgásznak azt tanácsolja, hogy a jó kapás érdekében először dörzsöljék meg az orrát."

karpataljalap.net

Talán ez egy másolata lehet az ungvárinak. Nagyon aranyos.

Nem keressük, mert ma reggel találtam, de tudsz róla valamit? A budai felső rakpart mellvédjén, a Halász utcai le- és feljáró északi részének közepén üldögél a Kukac figurája A nagy ho-ho-horgászból. Kb. 15 cm, bronz, rögzítve a mellvéd kövéhez. Tud róla valaki valamit?

Pótó János
2017.01.25. 09:29

Putnokról 2 Műlap van Petőfi Sándor szobráról, viszont találtam egy harmadikat, vagyis "csak" a talapzatot. Semmit nem találok róla :O
Segítséget kérek!

Röghegyiné Anita
2016.10.23. 22:24

Szia, üdvözöllek a Köztérképen! Sajnos nem létezik semmilyen egységes nyilvántartás a köztéri (nem köztéri) művekről, amiben ilyen szintű információk lennének. Ha lenne, nem lenne a Köztérképre szükség. Mivel nincs, ezért mi is csak morzsákból építkezünk, de látni fogod ezt, ha megnyitod a műlapokat és elolvasod a leírásokat.

Sok száz könyv, sok ezer újságcikk, levéltárak, könyvtárak, folyamatosan megszűnő weboldalak, halványuló régi fotók és emlékek: ezekből építkezünk, és próbálunk egybe fogni, leírni, feltölteni - dokumentálni mindent.

A munka egyrészt végtelen, másrészt izgalmas. Így hát kérlek, ha tetszik ez itt, vegyél részt akár abban, hogy kutatásaid eredményeit az adott műlapokon publikálod. Ahol ismerjük a kőfaragót, az utóbbi években már jelölni szoktuk, tehát van rá lehetőség, te is hozzáadhatod a saját infódat, ha biztosra tudod, hogy egy-egy Stróbl-művet nagyapád faragott ki.

Sziasztok! Örülök, hogy veletek lehetek!! Tulajdonképpen úgy kerültem ide, hogy a nagyapám nyomát szeretném valahol felfedezni, eddig sajnos sikertelenül. Burger József volt és többnyire Stróbl Alajos műveit faragta márványból. Van egy fényképem is ahol egy művész társasággal együtt vannak Cararrában. Sehol semmi nyoma, a Farkasréti Temető művészparcellájában van eltemetve, igaz ott Bürger Józsefként említik. A Levéltárban találtam néhány levelet ami vele kapcsolatos, adásvételi szerződés... stb, de sehol semmi nyomát nem találom, hogy ő valahol nyilván lenne tartva, mint művész. Méltatlannak tartom, szerintem egy kőfaragó aki márványból elkészíti egy szobrász alkotását, talán megérdemelné, hogy az ő neve is valamiképpen fennmaradjon. Én nem ismertem, sok évvel születésem előtt meghalt, de nagyon szeretném, ha a gyerekeimnek megmutathatnám a műveit. Apámtól tudom, hogy sok szobrot készített Erzsébet királynéról, templomokban is nagyon sok szobra volt, de mint mondtam, sehol nem találkozom a nevével. Stróbl Alajos unokájával ismerjük egymást, ő megemlítette egyik könyvében, hogy nagyapáink együtt dolgoztak, ezen kívül semmi. Ide is így kerültem, hátha.... Ha segíteni tudna valaki nekem abban, van-e valahol nyilvántartva, hogy egy szobrász gipsz vagy egyéb művét, ki faragta márványba, hálás lennék a segítségéért.
Köszönöm, ha valaki segít nekem, üdvözlettel
Puller Mari /Burger Mária/

Puller Istvánné
2016.08.08. 00:17

Sziasztok
Ismerős valakinek a szignó?
Nekem első körre Gácsi L. ugrik be, de nem találtam semmit róla
Egy miskolci szobron találtam a forrás szerint Varga Miklós az alkotó, de a szignó tuti nem

Röghegyiné Anita
2016.07.30. 13:00

Köszönöm Ády!
Összeszedem az információkat 😉

Röghegyiné Anita
2016.07.15. 08:24

Szia Anita!

Én ezzel az archív képpel már simán feltölteném! Át kell küldeni egy kis szűrön, és már egész elfogadható. Egy éltűn lebontott alkotásnál ez már elégséges. És ha már van műlapja, könnyeben bukkanhat fel hozzá még kép.

(Elküldtem neked a feljavított képet.)

Sziasztok!
Miskolcon egy MÉH telepen került elő egy kakasra hasonlító szobor, ami nagyon valószínű, hogy Marosán László Sellő szobra.
Sajnos képet nem kaptam a MÉH telepen talált alkotásról (de nem adom fel)
Most, hogy felmerült a Sellő kutakodni kezdtem útána de sehol nincs róla kép, vagyis egyet találtam a Facebook M@M csoportjában (ők is keresik azaz együtt). A kép egy régi újságcikk, de nem igazán tiszta.
Így keresek képet , információt, bármit róla.

Röghegyiné Anita
2016.07.13. 23:45

Szervusztok!

Olyasvalakit keresek, aki járatos az 1964-ben lebontott Nemzeti Színház (Népszínház) külső-belső szobordíszeiben.

Arról van szó, hogy a Rákospalotai Múzeum kertjében áll két szobor(torzó), amit a '90-es években kaptak a BTM-től, hogy legyen valami, ami díszíti a kertet. De azt sem a BTM, sem a RM nem tudta megmondani, hol álltak, honnan valók ezek a maradványok. Én egyre biztosabb vagyok benne, hogy a régi Nemzeti Színházat díszítették, de nem tudom merre induljak a kutatásban (a neten elérhető fotókat - pl. a Fortepanban - már átnéztem).

Az egyiknek műlapja is van, ez az: kozterkep.hu

Szóval ha valaki átlátja ezeket a szobordíszeket és a róluk szóló forrásokat, kérem válaszoljon (akár privátban is a palotabarat@gmail.com -on)

Előre is köszönöm

Sziasztok! Nemrég voltam a Gellérthegyen, és a csikós lánytól, illetve a három kőkutyától nem messze találtam a mellékelt fotón látható valamit. Azért írom, hogy "valamit", mert abban sem vagyok biztos, hogy ez egy szobor, kőmászóka, vagy valami másnak a része volt-e. Annyi biztos csak, hogy gyerekkoromban ennél a kőizénél ipiapacsoztunk. Jó lenne tudni mi is ez. :) A köztérkép térképén nem találtam meg. Tudtok segíteni? Előre is köszönöm!

Köszönöm szépen!

:)

Mikus Sándor: Küzdelem (Budapest, 1972) kozterkep.hu

Sziasztok!

Erről a szoborról szeretnék többet tudni. Nem találom a keresőben sehogy.
Valaki tud segíteni? Köszönöm!

Endre

Mindenkinek nagyon köszönöm a havas szobros fotó tippeket!

Kedves Katalin! Köszönöm a tippet a szép fotókról! Sajnos a cikknek azóta már ki kellett mennie. Viszont ha szükségem lesz hasonló témához illusztrációra, eszembe fognak jutni ezek a fotók is! Még egyszer köszönöm!

Ha jégcsapos Szarvasok érdekelnek?
kozterkep.hu
A Berci hozzátöltött fotói szuperek. :)

Kiss Katalin
2015.12.13. 13:52

Itt van hó, csak a havas táj hiányzik kozterkep.hu

Ez itt alakos, de azt hiszem, nem az a "megkapó". Azért mutatom, mert elég havas: kozterkep.hu

Göröntsér Vera
2015.12.10. 17:26

Kedves Péter! Köszönöm szépen! A Halasi Vénusz tetszik a legjobban.

Köszönöm. Nekem inkább alakos szobrok kellenének... Kár h már nincs meg. :(

Kedves Mirror!
Kiskunhalasi kirándulásom éppen egy olyan napra esett, amikor hó borította a szobrokat:
kozterkep.hu
kozterkep.hu
kozterkep.hu
kozterkep.hu
kozterkep.hu
kozterkep.hu
üdv.
Péter

Szórád Péter
2015.12.10. 16:35

Hát az nem egy kimondott szoborfotós idő!
Nekem nem sok havas képem van. Az egyiken egy díszkút látható. Ma is bánom hogy csak olyan képet készítettem róla, mert azóta lebontották. kozterkep.hu

Kedves Köztérképesek!

Olyan fotókat keresek a Köztérképen, amik hóval borított, havas tájban álló megkapó szobrokat ábrázolnak. Sajnos erre nem tudok rászűrni, ezért ha eszetekbe jut ilyen, kérlek osszátok meg velem! Köszönöm!

Szuper, látom nem hagyott aludni! :)

A méretek alapján én egy 7 méter körüli szoborra gondoltam. És már kétszer is rágyújtottam, mire eszembe jutott. Hát, ez az öregedés...

Pótó János
2015.11.09. 22:26

Köszönöm mindenkinek, de megvan. Ez az:
kozterkep.hu

Pótó János
2015.11.09. 22:22

Szerintem is inkább férfi fej, mint női.

Érdekes, nekem meg ez ugrott be elsőnek kozterkep.hu

Nekem is ez volt az első tippem, de nézd meg a homlokot és a szemet. Kizárt, hogy az legyen. Ilyen korlát és lépcső sincs a Gellért-hegyen, múlt csütörtökön filmeztünk ott utoljára, megint jól körülnéztem.

Pótó János
2015.11.09. 20:56

Nekem is a Szabadság-szobor ugrott be elsőnek.
Nagyon kevés kép van a fejről olyan állásban, hogy összevethető legyen, de ebben a videóban, 1:03 körül jobban látszik talán a haj, a homlok: youtube.com

A méret a képen csalóka, nehéz megmondani, hogy a háttérben ülő munkás milyen messze van, és hogy ezekből számolva mekkora lehet ez a fej, de én arra tippelek, ez a hölgyünk feje. A fotón látható kőkorlátról, lépcsőről is a Gellért-hegy jut hirtelen eszembe...

Kösz Tünde, de kizárt. A haj felülete sokkal aprólékosabban megmunkált, mint a Gellért-hegyi hölgynél. Arról nem is beszélve, hogy az sokkal nagyobb.

Pótó János
2015.11.09. 20:27

<< előző 1 | 2 | 3 | 4 utolsó >
Friss a fórumban

Sajtófigyelő és ajánló

Dr. Pinczés Sándor @ 2017-03-13 20:46

:)

Tudsz róla? Keressük!

ocsovai andrás @ 2017-03-02 14:44

NEM SZÜKSÉGES KERESNI! Ott vannak, csak bejelentkezős engedély szükséges! Városligeti fasor 47-49. E lap... Teljes szöveg

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2017-02-20 11:27

"Belépésemet automatikusan törli." - ez mit jelent? Nem lehet, hogy a böngésződ jelszómegjegyzése, és automatikus kitöltése miatt kerülsz ebbe a körforgásba? Teszteltem a teljes folyamatot és minden megfelelően működik. Szerintem válaszd el a weblap üzeneteit, a... Teljes szöveg

Feltöltési ötletek

Ády @ 2016-12-16 14:19

Az orosházi üveggyár főbejárata előtt áll Csertő Lajos szobrászművész 1982-ben készült alkotása.

Szerkesztői témák

kectam @ 2016-12-13 18:58

Kedves Vera Köszönöm a választ, anno olvastam Tamás bejegyzését, már akkor elgondolkoztam, hogy ezt minek? ( a külföldi alkotásokra gondolok itt) Amíg a saját "házunk" táján van tennivaló addig nem kellene a "szomszédban seperni". Véleményem tartom, szerint ez... Teljes szöveg

Jogi dolgok

Pál Tamás @ 2015-08-04 09:45

Kösz a jelzést, rájuk írtam.

Pólók és rendelés

Pál Tamás @ 2015-03-27 08:51

A pólógyártást egyelőre leállítottam, mert sajnos a kis darabszám miatt úgy megdrágította a gyártó a költséget, hogy a dolog a megfizethetetlen kategóriába került, nincs értelme az egésznek. Már elkezdtem egy pólóboltot itt, de ha valaki szeretne segíteni benne,... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása