Technikai kérdések, újdonságok

Egyébként azt látom, hogy enyhén, de tartósan javult a helyzet a betöltődési időknél a csütörtöki finomítgatások óta.

Mutatom, hogy néz ki a heti látogatás-számunk az utóbbi 5 évben.

Forrás: Google Analytics

Szia Espl,
írok belső üzenetet a részletekkel.

Szia!

Olvastam a "Gépnapló: közeledik a KT2!" posztot.

Használsz cache-t az oldalon?
Cache-eléssel jól kordában lehet tartani nagy látogatottságú oldalakat.

Milyen framework-ben van a mostani és miben lesz az új oldal? Csak kiváncsi vagyok :)

GTmetrix ajánlásait érdemes követni a jó felhasználói élményhez és a keresőben előrébb kerülésért, de szervert is kíméli.

A széljárás! :)

Ahogy a friss bejegyzésemben is írtam, csütörtökön a terhelések csökkentése végett átalakítottam pár dolgot. Köztük a kezdőlapi HA-listákat. Picit szegényesebb lett, de talán segít, amíg nem indul a KT2.

Ledolgozott "lustaságából" a Köztérkép. Tegnap már éjfél előtt olvashattam a máskor hétfőn megjelenő "Minervát". Lehet, hogy a széljárás volt kedvező, (vagy a szélcsend) /vagy az óraátállítás?/

ocsovai andrás
2018.11.05. 08:26

Köszi a linket, András, így könnyebb volt :)
Mindenesetre átmeneti probléma lehetett beméréskor - helyre tettem, így OK.

A 10.23-án írt kommentedre: aznap 80%-kal nagyobb látogatószámunk volt, mint átlagosan (egyébként tegnap is), és ilyenkor sajnos a lap működése az egyébként is nagyon lassúhoz képest tovább lassul.

Folyamatos szerverpiszkálgatás van már több éve, de nem tudok stabil javulásokat elérni, csak ha funkciókat kapcsolok le. Olyanokat, mint:
- részletes műlap statisztika mentése (honnan jöttek az adott lapra)
- kezdőlapi hozzáadások személyre szabott listája
Egyelőre még nem tettem, de lehet, hogy meg kell lépnem ezeket, mert összességében is lassan, de folyamatosan növekszik a látogatószámunk, így esténként már nagyon lassú szokott lenni a lap.

Mindezek, és egy korábbi bejegyzésemben írt igények miatt tavaly nyár óta dolgozom az új Köztérképen, és talán év végéig el is indul. Ez reményeim szerint sokkal gyorsabb lesz.

A lap pilisszántói, a térkép zuglói, ez magyarázná a Márványmenyasszonyt és a Fekete oroszlánokat, de a Zsámbék Wettenberg oszop akkor miért van 500 méterre egymástól?

ocsovai andrás
2018.10.31. 22:56

Rettenetesen lassúnak találom a "köztérkép" működését!

ocsovai andrás
2018.10.23. 16:50

A szerkesztői kommentek mindenre alkalmasak lesznek a jövőben, ami ilyesmi. Nem szükséges újabb mező szerintem. A kérdéses alkotó berögzítését felírom, aztán majd ha a KT2 tesztelésekor a tagság visszajelzései alapján maradhat, marad. Persze el kell oda jutni még ;)

Köszönöm Tamás, erre gondolok!
Mert a konkrét kizárás/cáfolat is fontos adat lehet, ha arra kerül elő valami bizonyíték.
Esetleg ezt lehet egy megjegyzésben/utóiratban rögzíteni a leírásban, mint elvetett felvetést, bár ez már felsőfok lenne.

Azt hiszem, értem az igényt. Akkor is ott lehessen, ha bizonytalan. Addig, amíg forrást nem találunk hozzá megkülönböztetetten jelölhessük. Ugye, erre gondolsz?

"Jó hogy beírtad a feltételezett alkotó nevét, a kereső ideirányított az alábbi linken lévő képek miatti keresésnél" írja faki, Maxell Miklós februári hozzászólásban írt felvetésére. A helyzet az, hogy Göröntsér Vera már jó 3 éve szintén megemlítette, de ez az infó itt, a szerkesztői hozzászólásokban elbújt. Az adatpontosítások lehetőségét jobban segítené, ha a fő kérdésekben kérdőjeles meghatározást is lehetne adni. itt pl. "alkotó: Alexa Ferenc?". Így biztosabban előhozná a google is, és akár határozott cáfolattal ki lehet zárni, vagy - mint faki példája mutatja - a kutatásai során előkerült anyag alapján sok értékes adattal gazdagodhatna a köztérkép.
Hogy ezt miként lehet leprogramozni, azt nem tudom.

a példában felhozott műlap linkje : kozterkep.hu

Sziasztok,

az OpenStreetMap térképeinek betöltődése akadozik. Mivel ez egy külső szolgáltatás, nincs infóm a helyzetről.
Csak azért jelzek, hogy tudjátok, nem nálunk van a probléma és nem is tudok rá megoldást.
Bízom benne, hogy csak átmeneti probléma.

Sziasztok,

a fővárosi Margitsziget megjelent a kerületek között, így kérlek, a jövőben ezt jelöljétek majd, ha onnan töltötök fel alkotást.

A dolog háttere az, hogy 2013. július 20. óta a sziget önállóbbá vált, nem a 13. kerülethez, hanem a főváros közvetlen közigazgatása alá tartozik.
Nem a legszebb megoldás a kerületek közt szerepeltetés, de nincs jobb megoldás.

A korábbi alkotásoknál átpakoltam mindent ide, illetve a földrajzi cím mezőből kiszedtem a "Margitsziget" és "Margit-sziget" kifejezéseket, mert már nem szükségesek.

Ha bármi furát észleltek, jelezzetek.

Komolyabb újragondoláson ment át a beléptetés / bent tartás. Remélem, hogy stabilabb lesz a soron következő belépéstől... Várom jelzéseteket!
Kösz a türelmet és az eddigi visszajelzéseket.

Sziasztok!
Tegnap este átálltunk egy magasabb biztonsági szintet garantáló beléptetési logikára, aminek a bevezetése körül volt egy-két probléma, de azt hiszem, mostanra sikerült stabilizálni.
Amennyiben még kidobál a rendszer, javaslom, hogy csináljatok egy normál kilépést, vagy kattintsatok ide: kozterkep.hu
Ezzel törlődnek a weblap által írt cookie-k és a következő belépés után elviekben már stabil lesz a bent maradás.
Ha mégis gond van, írjatok belsőt, vagy nekem emailt a hello@kozterkep.hu címre.

Ismerem ezt a hibát, sajnos nem tudom megoldani. De könnyű kezelni.
Minden ilyen esetben annyit kell csak tenni, hogy módosítod a paraméterezést (leveszel egy pipát és visszateszed ugyanazt), majd mentesz. Ezt tettem és OK is.

Minden láthatólag technikai hibánál érdemes nekem linket küldeni. Hatékonyabban és gyorsabban tudok segíteni.

Vajon már megint mit tettem rosszul?

ocsovai andrás
2018.05.22. 17:16

Sziasztok!

Bevezettük a "század" jelölését a műlap szerkesztői nézetben 20. század előtt állított művek esetében.
Ezt akkor érdemes használni, ha nem tudod a pontos évszámot.

Az évszám megadása felett látsz egy "(év / század váltás)" linket, erre kattintva választhatod ki a századot.

Limitációk: a KT 2.0 fejlesztés korlátozó hatásai miatt a fejlesztés nem old meg mindent:
- HA-ban nem tudsz évszázadot hozzáadni => jelezd szerkesztőiben, ha ilyen van;
- csak az első évszámos mezőben használható a század, ez eredeti avatási dátumnál nem tudtam bevezetni.

Ha kérdésed van, írj belsőt vagy jelezd, ha technikai hibát észlelsz.

A következő napokban akadozás várható a Köztérképes email küldésben. Hosszabb ideje tervezem, de most már nem halogatható tovább, hogy fizetős email küldő szolgáltatásra váltsunk, mert elég nagy arányú a SPAM-esedés, és már biztonsági kockázatokat is látok az eddigi saját küldésben.

Emiatt kérem türelmeteket, ha nem jönnének meg túl gyorsan az értesítő emailek a hosszú hétvége alatt. Remélhetőleg május 2-re megoldom a problémákat.

Találtam egy bugot/feature-t.
Nem saját műlaphoz bármelyik tagi gyűjteményt hozzá tudom adni, de saját műlaphoz csak a saját tagi gyűjteményeimet.

Szia! Köszönöm a válaszod.

Szia! A Szerkesztőségi Szabályzatban kozterkep.hu találsz választ a kérdéseidre
(II.4. pont).

László Mária
2018.03.17. 15:57

Sajnos nem találtam sehol, így itt bátorkodom megkérdezni. Mitől függ, hogy egy műlapra rákerül-e a "Szoborlap" szalag? Illetve milyen műlapok kerülhetnek be a "Szoborlap-szavazás" szobába?

Köszönöm a választ. Akkor kicsit lassabb folyamat lesz, mint gondoltam :)

Szia Feralheart!

Sehogy! Fényképezd le őket és hetente töltsd fel ötöt! Így kb. három hét múlva kész is leszel az összessel. Jó munkát, várjuk a műlapokat.

Sziasztok!
Lehet, hogy nem a témába tartozik, de a napi/heti limitet hogyan lehet növelni?
A hosszú hétvégén egy olyan településen leszek, ahol legalább 10-15 az oldalra illő közterületi alkotás nincs még meg az oldalon.

Sziasztok! Új műlapok bemérésénél a Google szolgáltatását vesszük igénybe arra, hogy megmondja a jelölt helyzet alapján a településnevet és a pontos címet. Az utóbbi hónapokban sajnos vacakol a szolgáltatás, és bizonyos helyzetekben nem ad vissza címet. Nem találok szabályosságot a hibában és a kvótánk sem fogyhat el, mert már fizetek érte... Emiatt ha üres település és cím mező van, kérlek, írjátok be kézzel ezeket az adatokat. Az utcaházszám esetében amúgy is csak indikáció, amit a Google visszaad, azt mindig felül kell vizsgálni, hisz ti voltatok, ti láttátok, hol van.

A következő KT verzióban teljesen átdolgozom a címszolgáltatások hívását, így remélhetőleg ez a probléma ott eltűnik.

András!

Abban a cikkben a te lapod is be van linkelve. Szóval az Indexről jön a sok látogatód! index.hu

Most is az "öreg XP"-el dolgozom, de biztos vagyok benne ezért nem ő a hibás!
Nem tudom elhinni, hogy e héten, a hét második napjának delén már 986 látogatása volt a Jelszerű plasztikának kozterkep.hu és 819 a Kanyarulatoknak kozterkep.hu

A heti látogatottságom úgy 400-450 körüli.
Tudom, volt egy cikk a Kapcsolatokról kozterkep.hu de azt 137-en látogatták.

Vaj minek köszönhetik a lapok? (a sikert)

ocsovai andrás
2018.02.13. 12:47

Ha már teljesen besorolt, megyés-országos településekről van szó, akkor itt sajnos vacakol a Google szolgáltatása, pontosabban annak meghívása. Most módosítottam pár dolgot, emeltem napi limiten. Ha továbbra is rosszalkodik, jelezz(etek) belső levélben.

(Amennyiben olyan meglévő települést vesz külföldinek, aminél Mária még nem végezte el az ország és megye besorolást, ott van egy kis átfutási idő, mire helyre kerül, hiába van már fent a lapon.)

András, a képen Windows XP-t látok? Ha igen, akkor azon sajnos egyre több dolog fog rosszul működni. A KT-t és minden weblapot ajánlott folyamatosan frissített, támogatott operációs rendszerrel és böngészővel nézni.

A képek be nem töltődésének problémáját ismerem, ahogy a többiek is írták - jellemzően lassú net (vagy gyenge gép) okozza és a lap frissítése segít, ahogy Vera írta.

De régi számítógépen hosszútávon semmi se segít sajnos.

Már egy ideje külföldiként jelenik meg számos új műlapom. Olyan településeknél is, ami már szerepel a KT-n. Persze, meglehet oldani kis fáradsággal a problémát magamtól is. De jó ez így? Hosszútávon?

Gyorstalpaló Google utcakép linkeléséhez!

Látom sokaknak probléma a Google utcakép egy bizonyos pontjának belinkelése. A legtöbbször nem működik, vagy fölöslegesen túl hosszú. Most megpróbálom pár lépésbe leírni és fotóval illusztrálni is hogyan csináljátok.

1. Mikor megvan a pozíció amit meg szeretnénk osztani, akkor a bal felső sarokban a cím mellett van három fehér pötty. Arra rákattintva kinyílik egy ablak, ahol a " KÉP MEGOSZTÁSA VAGY BEÁGYAZÁSRA" feliratra kell kattintani.

2. Ekkor kinyílik egy újabb ablak, ahol már látszik a kékes link. De ez fölöslegesen nagyon hosszú, így ha beszúrod valahova nagyon csúnya. És előfordul hogy a hosszúsága miatt nem jelölöd ki az összeset és rossz lesz.

3. A link fölött van egy kocka mellette a RÖVID URL felirat. Ezt bepipálva megjelenik a link rövidített verziója. Ezt másolva és bárhova beillesztve egy gusztusos rövid linket kaptok.

Belinkelve nálunk így fog kinézni: goo.gl

Jó linkelést! (Ha van kérdés tegyétek fel nyugodtan)

Nálam is működik. Nálam ma egyszer jelentkezett, egy műlapon hasonló.
A képek megjelenítése néha problémás. Ez néha függ a helyi internet-kapcsolattól is.
Meg lehet próbálni frissíteni a lekérdezést.

Göröntsér Vera
2018.01.19. 11:49

Gondolom ez nem boldogít, de nálam működik. Lehet hogy ez böngésző probléma?!

Egy tarjáni "Köztérképet" kedvelő és azt másoknak szívből ajánló, a lapot propagáló barátom hívta fel a figyelmem, hogy valami nem működik a lapon úgy mint eddig. Nem tudja tanítványainak megmutatni "rendesen" városa köztéri alkotásait. Gondjait elmondva azén gépem is produkálta a hibát.
A mellékelt hiányos képernyőkép mindent elmond.

ocsovai andrás
2018.01.19. 11:16

Kedves Vera!

Válaszoddal és okító türelmeddel leköteleztél!

Kézcsókom:
oa

ocsovai andrás
2018.01.06. 18:30

Kedves András!
Minden jel arra mutat, hogy Hozzáadás várakozik két műlapodon. Javaslom, kattints a +-os számra és válaszd egyik, v. másik elemet a lenyíló listából. A műlap megnyílik és tudod kezelni a Hozzáadást.
Ez is valós jelzés Ha "homokozna" és nem nyílna le a lista: a 17053 és a 17052-es műlapodon vár a HA.

Göröntsér Vera
2018.01.06. 17:15

Különösebben engem nem zavar, de kissé bosszantó a képen látható "jószándékú, figyelemfelkeltő + információ" a munkaasztalomon.

Eddigi "szokásom" nem tudja eltüntetni.
Mit kell tennem, hogy eltűnjön ez a begyepesedett figyelemfelkeltés, hogy helyet adhasson egy valós jelzésnek?
Január 6,szombat 10:37
oa

ocsovai andrás
2018.01.06. 10:38

Köszönöm a jelzésed. A szerver és az oldal lassulásának számos jelét érzékelem folyamatosan én is. Megoldani nem tudom, csak a kritikus problémákat kezelem, amik a működést vagy a munkát teszik lehetetlenné. Az új verzió indulásáig türelmeteket kérem. Elég egy felkiáltójel is.

"Segít, ha bezárod azt a kis ablakot."

Igyekeztem én bezárni, de nem engedelmeskedett!!! Állt mint Bálám szamara. Kinyitva mellé egy másik munkaasztalt láttam, hogy a számláló 1-ről 2-re állt. Visszatérve az előző képernyőre még mindig mozgásképtelen volt, csak a lap bezárása segített.
Gond egy szál se, csak azért írtam, hogy tudj róla! Azért a fórumra, hogy esetleg más is értesüljön róla. Nem első eset volt, de ezidáig be tudtam csukni a "kis ablakot" most meg nem.

ocsovai andrás
2017.12.06. 18:14

<< előző 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 utolsó >
Friss a fórumban

Feltöltési ötletek

Maxell Miklós @ 2018-11-15 13:08

Sissi - Erzsébet királyné (új szobor):

index.hu

kep.cdn.indexvas.hu

:-)

Technikai kérdések, újdonságok

Pál Tamás @ 2018-11-06 08:41

Egyébként azt látom, hogy enyhén, de tartósan javult a helyzet a betöltődési időknél a csütörtöki finomítgatások óta.

Mutatom, hogy néz ki a heti látogatás-számunk az utóbbi 5 évben.

Pólók és rendelés

Benkő Gabriella Emese @ 2018-10-01 09:56

Ha lesz rá mód én is vennék egy M méretű pólót!

Sajtófigyelő és ajánló

ocsovai andrás @ 2018-09-10 18:03

Kedves Köztérképesek! Attól tartok az alábbi levél minden tagnak és tisztségviselőnek szól. A magam részéről nagyon szépen köszönöm a kedves invitálást! "Kedves Ocsovai András! A kutatók éjszakáján lesz izgalmas program a " maggal " kapcsolatban... Teljes szöveg

Tudsz róla? Keressük!

Szapet @ 2018-08-30 21:57

Tisztelt Sándor!
Nagyon szépen köszönöm a sok-sok hasznos információt!
Következő hétvégén megyek Pécsre és körbenézek az említett környéken.

Jogi dolgok

Pál Tamás @ 2018-07-01 11:58

Sziasztok! Körbejártam a panorámaszabadságos problémakört és úgy döntöttem, hogy relatív bevállalósak leszünk; legalábbis az első komolyabb peres ügyig ;) Tehát továbbra is jöhetnek a külföldi alkotások a meglévő szabályainkat betartva. Különösen ajánlom az elvek... Teljes szöveg

Szerkesztői témák

Pál Tamás @ 2018-06-26 09:44

A "saját elgondolás" így tényleg erős itt. Tisztában vagyok vele, hogy a "kinti" szakmai világban sok dologra van jobb és teljesebb megoldás, de ezek átvételét mindig megvitatjuk, és mivel a KT nem egyenlő a szakmai világgal, ezért nem veszünk át egy az egyben minden... Teljes szöveg

Fórum kezdőlap megnyitása